Ռեստորանների Հայկական Միությունը իր գոհունակությունն է արտահայտում ՊԵԿ -ի արագ արձագանքի առնչությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌեստորանների Հայկական Միությունը իր գոհունակությունն է արտահայտում ՊԵԿ -ի արագ արձագանքի առնչությամբ, ինչը համագործակցության ոգու դրսեվորման օրինակ է։
Միության անդամ կազմակերպությունները երբեք չեն խուսափել ստուգումներից եվ մեծ ջանք են ներդրել ոլորտի բիզնես թափանցիկությունն ապահովելու ուղղությամբ, ինչն ընդհանուր առմամբ հաջողվել է:
Միաժամանակ, միշտ պատրաստակամ ենք եղել պետության հետ համագործակցության՝ ոլորտում եղած խնդիրները լուծելու, երկուստեք արձանագրվող թերությունները ուղղելու նպատակով։
Հանրային սննդի ոլորտը պետությանը պատուհասած համաճարակի և աղետալի պատերազմի ընթաքում և դրանից հետո՝ ցայսօր, շարունակել է բարեխղճորեն կատարել իր պարտավորությունները:
Ընդգծելով նաև այն փաստը, որ ոլորտը փորձում է հաղթահարելով ճգնաժամը, որոշակի տնտեսական աշխուժություն ապահովել երկրում, առաջարկում ենք կոշտ վարչարարության փոխարեն առկա խնդիրների կամ ռիսկերի դեպքում կիրառել նախազգուշական եվ կանխարգելիչ գործողություններ, ինչը եվ կլինի պետություն-մասնավոր համագործակցության լավ օրինակ: