Այվազյանն անդորրացի գործընկերոջը ներկայացրեց Արցախում հումանիտար իրադրության հասցեագրման ուղղությամբ քայլերի մասին
Մարտի 29-ին տեղի ունեցավ ԱԳ նախարար Արա Ավազյանի հեռախոսազրույցն Անդորրայի Իշխանապետության ԱԳ նախարար Մարիա Ուբաչ Ֆոնտի հետ: Զրուցակիցներն անդրադարձան երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ ընդգծելով իրենց պատրաստակամությունը՝ քայլեր ձեռնարկելու փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցության խորացման և ընդլայնման ուղղությամբ:
Որպես փոխգործակցության առաջնային ուղղություններ՝ Հայաստանի և Անդորրայի ԱԳ նախարարներն առանձնացրեցին գյուղատնտեսության առանձին ոլորտները և զբոսաշրջությունը. կարևորվեց այդ ոլորտներում փորձի փոխանակման ծրագրերի իրականացումը:
Երկուստեք բարձր գնահատվեց միջազգային հարթակներում, մասնավորապես՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության շրջանակներում համագործակցությունը:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին նաև տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ հարցերի շուրջ: Այս համատեքստում նախարար Այվազյանն իր անդորրացի գործընկերոջը համապարփակ ներկայացրեց թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով Արցախում հումանիտար իրադրության հասցեագրման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի մասին:

Айвазян представил своей коллеге из Андорры шаги по адресации гуманитарной ситуации в Арцахе
Министр иностранных дел Армении Ара Айвазян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Андорры Марией Убач Фонт.
Собеседники коснулись ряда вопросов двусторонней повестки дня, подчеркнув свою готовность предпринять шаги по углублению и расширению сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.
В качестве приоритетных направлений сотрудничества министры иностранных дел Армении и Андорры выделили некоторые сферы сельского хозяйства и туризма. Была отмечена важность реализации программ по обмену опытом в этих сферах.
Обе стороны высоко оценили сотрудничество на международных площадках, в частности, в рамках Международной организации Франкофонии.
В ходе телефонного разговора состоялся также обмен мнениями по актуальным региональным и международным вопросам. В этом контексте министр Айвазян представил своей  коллеге всеобъемлющие шаги по адресации гуманитарной ситуации в Арцахе, сложившейся вследствие турецко-азербайджанской агрессии.