Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպանին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուն Յամադային՝ մեր երկրում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի առթիվ:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին հայ-ճապոնական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված նրա ջանքերի ու անձնական ներդրման համար: Նախագահը կարևորել է միջպետական կապերի հետագա խորացումը երկու երկրների միջև:
Դեսպան Ջուն Յամադան նշել է, որ հեռանում է ջերմ տպավորություններով և շարունակելու է մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը:

Армен Саркисян принял посла Японии в Армении (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с завершением дипломатической миссии в нашей стране принял чрезвычайного и полномочного посла Японии в Республике Армения Джуна Ямаду.
Президент Саркисян выразил послу благодарность за его усилия и личный вклад в развитие армяно-японских отношений. Президент отметил важность дальнейшего углубления межгосударственных связей между двумя странами.
Посол Джун Ямада ответил, что он уезжает из Армении с теплыми впечатлениями и останется хорошим другом Армении.