Ֆրանսիայից շնորհակալական նամակ Արցախի ԱԺ նախագահին
Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ,  Բուշ-դյու-Դոնի պատգամավոր Գի Տեսիեն շնորհակալական նամակ է հղել ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին, որում ասված է.
«Պարոն նախագահ Ազգային ժողովի
Երախտապարտ եմ Ձեզ ֆրանսախոսության միջազգային օրվա առթիվ Ձեր հղած շնորհավորանքի համար, որ Հովհաննես Գևորգյանը հավատարմորեն փոխանցեց ինձ: Այն թե΄ինձ, թե΄ Բարեկամության շրջանակի բոլոր անդամներին խորապես հուզեց:
Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի նախագահի իմ պաշտոնում շուտով ֆրանսիացի խորհրդարանականների պատվիրակությունն եմ առաջնորդելու դեպի Հայաստան և Արցախ: Հուսով եմ, որ առիթ և հաճույքը կունենանք Ձեզ հանդիպելու այս ընթացքում՝ Ձեզ հետ զրուցելու հեռանկարով:
Այս ակնկալիքով հղում եմ Ձեզ խորին հարգանացս հավաստիքը: »
Մարտի 20-ին՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվա առթիվ, ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ էր հղել Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ, Բուշ-դյու-Դոնի պատգամավոր Գի Տեսիեին:

Ги Тессье - Товмасян коллаж (1)
В ближайшее время Армению и Арцах посетит делегация французских парламентариев во главе с председателем Круга дружбы Франция-Арцах, депутатом от Буш-дю-Рон Ги Тессье.
Об этом Тессье сообщил в ответном письме председателю НС Арцаха Артуру Товмасяну.
Напомним, что Председатель Национального собрания Республики Арцах, почетный председатель Круга дружбы Арцах-Франция Артур Товмасян 20-го марта поздравил председателя Круга дружбы Франция-Арцах Ги Тессье с Международным днем франкофонии.
В ответном письме Тессье поблагодарил за поздравления, а также сообщил, что намерен в ближайшее время посетить с делегацией парламентариев Армению и Арцах, выразив надежду на встречу.