Կորած պայմանագրային զինծառայողներից մեկի կյանքը փրկել չի հաջողվել, մյուսի վիճակը ծանր է․ ՊՆ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ս.թ. մարտի 21-ին, խիստ ձնաբքի պայմաններում, ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի մարտական հենակետից մյուս հենակետ անցնելու ընթացքում կորել էր կապը պայմանագրային զինծառայողներ Կ. Շահնազարյանի և Ա.Հովհաննիսյանի հետ։ Նույն օրը մեկնարկել էին լայնածավալ որոնողափրկարարական աշխատանքներ, որոնց խանգարում էր չդադարող բուքը։
Մարտի 22-ին, օրվա երկրորդ կեսին, հաջողվել է տեղորոշել զինծառայողների գտնվելու վայրը։ Ձեռնարկվել են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները՝ զինծառայողներին տարհանելու ուղղությամբ։ Եղանակային ծայրահեղ բարդ պայմաններում տարհանման աշխատանքներն իրականացնելուց հետո Կ. Շահնազարյանը տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ։ Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր։ Ցավոք, Ա. Հովհաննիսյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Жизнь одного из пропавших военнослужащих-контрактников спасти не удалось, состояние другого тяжёлое: МО
Поддержи А1+!Министерство обороны Республики Армения сообщило подробности о военнослужащих, связь с которыми 21 марта была потеряна в условиях сильной метели, при переходе с одной военной базы воинской части N на другую базу.
«Как мы уже сообщали, 21 марта 2021 года в условиях сильной метели, при переходе с одной военной базы N войсковой части ВС на другую базу пропали военнослужащие-контрактники К. Шахназарян и А. Оганесян. В тот же день начались масштабные поисково-спасательные работы, которым мешала непрекращающаяся метель.
22 марта во второй половине дня удалось определить местонахождение пропавших военнослужащих. Были предприняты все необходимые меры для эвакуации военнослужащих. После проведения эвакуационных работ в крайне сложных погодных условиях К. Шахназарян был доставлен в военный госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое. К сожалению, спасти жизнь А. Ованнисяна не удалось. Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую боль утраты и выражает свое содействие членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.