Պաշտպանության նախարարն այցելել է զինվորական հոսպիտալ, հանդիպել վիրավոր զինծառայողներիին․ լուսանկարներ
Մարտի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է հոսպիտալի մի շարք բաժանմունքներում, ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության և ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետերի հետ քննարկել առկա խնդիրները։
Պաշտպանության նախարարին են ներկայացվել հոսպիտալի բաժանմունքներում իրականացվող աշխատանքները և մատուցվող ծառայությունները: Առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ տրվել են հստակ ցուցումներ և հանձնարարականներ։
Այցելության ընթացքում Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է նաև սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի ընթացքում տարբեր աստիճանի վիրավորումներ ստացած զինծառայողների հետ, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով, բուժման ընթացքով և շուտափույթ ապաքինում մաղթել:

Министр обороны Армении посетил Центральный клинический военный госпиталь, встретился с ранеными военнослужащими
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 19 марта посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны.
Министр обороны посетил ряд отделений госпиталя, обсудил существующие проблемы с руководителями Военно-медицинского управления Вооруженных сил и Центрального клинического военного госпиталя министерства обороны.
Министру обороны были представлены проводимые в отделениях больницы работы и предоставляемые услуги. Были даны четкие инструкции и поручения для решения существующих проблем.
В ходе визита Вагаршак Арутюнян встретился с военнослужащими, получившими травмы различных степеней во время войны, развязанной Азербайджаном 27 сентября, а также поинтересовался состоянием их здоровья и пожелал им скорейшего выздоровления.