Արցախի տարածքում ինժեներահետախուզական աշխատանքները շարունակվում են
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության տարածքից հայտնաբերված զենք-զինամթերքի վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսվում բոլոր շրջաններում:
Պայթեցման աշխատանքներ են նախատեսվում Ասկերանի շրջանի Այգեստան և Խնածախ համայնքներում, Մարտակերտ և Մարտունի քաղաքների հարակից բնակավայրերում:
ԱԻ պետական ծառայության սակրավորները, «Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամը, «The halo trust» ոչ կառավարական կազմակերպությունը, ինչպես նաև ՌԴ ԱԻՆ և ՊՆ սակրավորները ռազմամթերքի հայտնաբերման նպատակով շարունակում են Արցախի տարածքում իրականացնել ինժեներահետախուզական աշխատանքներ:
Լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք զանգահարել ԱԻ պետական ծառայության 911,101,112 կարճ հեռախոսահամարներին:

162406487_4204639702903806_7376964689150805822_o
Обезвреживание оружия и боеприпасов, обнаруженных на территории республики, планируется во всех районах.
Взрывные работы планируются в селах Айгестан и Хнацах Аскеранского района, в городах Мартакерт, Мартуни и близлежащих населенных пунктах. Саперы Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, фонд «Центр гуманитарного разминирования», не правительственная организация «The halo trust», а также саперы МЧС и Минобороны РФ с целью обнаружения боеприпасов продолжают инженерно - разведывательные работы в Арцахе.
Для получения дополнительной информации звоните в центр кризисного управления по коротким номерам: 911,101,112.