ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներով ձեռք կբերվի 905 848 հատ դասագիրք
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի հրամանով հաստատվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի բյուջետային ծախսերի «Կրթական հաստատությունների աշակերտներին դասագրքերով և ուսումնական գրականությամբ ապահովում» միջոցառման շրջանակում դասագրքերի ձեռքբերման ցանկը:
Ըստ այդմ՝ հաստատվել են տարրական դասարանների 38 անուն դասագիրք, վարժությունների և աշխատանքային տետրեր: Նախարարի հրամանով հաստատվել է նաև ազգային փոքրամասնությունների համար նախատեսված 10 անուն դասագիրք, մասնավորապես՝ «Եզդիերեն այբբենարան» «Քրդերեն այբբենարան», «Եզդի գրականություն», «Եզդիերեն» և «Քրդերեն»:
Ընդհանուր առմամբ ձեռք կբերվի 905 848 հատ դասագիրք, վարժությունների և աշխատանքային տետրեր, որոնց տարեկան գումարը կազմում է 919 170 109 ՀՀ դրամ:
Դասագրքերը տպագրելու են «Էդիթ Պրինտ», «ՄԱՆՄԱՐ», «Արևիկ հրատարակչություն», «Զանգակ-97», «Տիգրան Մեծ», «Աստղիկ գրատուն», «ՍՊԻԿԱ» հրատարակչությունները և «Հայաստանի շախմատի ակադեմիա» հիմնադրամը:

На средства госбюджета Армении будет приобретено 905 848 учебников
Поддержи А1+!Приказом министра образования, науки, культуры и спорта Республики Армения утвержден перечень учебников, приобретаемых в рамках Закона “О Государственном бюджете на 2021 год” по статье расходов “Расходы на учебники для учащихся образовательных учреждений”.
Согласно этому, утверждено 38 наименований учебников и тетрадей для упражнений для начальной школы. Распоряжением министра утверждено 10 учебников для учащихся из национальных меньшинств, в частности, “Езидская азбука”, “Курдская азбука”, “Езидская литература”, “Езидский язык” и “Курдский язык”.
В общей сложности будет приобретено 905 848 учебников и учебных тетрадей, годовая сумма которых составляет 919 170 109 драмов.
Учебники издадут издательства “Эдит принт”, “МАНМАР, “Аревик”, “Зангак-97”, “Тигран Мец”, Книжный дом “Астхик”, “Спика” и издательство Фонда “Шахматная академия Армении”.