Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ
Մարտի 16-ին աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել Արցախում անվտանգության ապահովմանը և խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքին, ինչպես նաև տարածաշրջանում ընթացող ռազմաքաղաքական գործընթացներին։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև մարդասիրական ոլորտի խնդիրներ։ Նախարարները, մասնավորապես, ընդգծել են 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված ադրբեջանա-թուրքական զինված ագրեսիայի  հետևանքով զոհված հայ զինծառայողների աճյունների դուրսբերման,  ինչպես նաև բոլոր հայ ռազմագերիների և պատանդների ազատ արձակման ուղղությամբ ջանքերի ակտիվացման անհրաժեշտությունը՝ բարձր գնահատելով Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի դերակատարությունն այս գործընթացում։

Глава МИД Арцаха Давид Бабаян встретился с министром обороны Армении Вагаршаком Арутюняном
Находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян 16 марта встретился с министром обороны Республики Армения Вагаршаком Арутюняном.
Стороны рассмотрели вопросы обеспечения безопасности Арцаха,  осуществления миротворческой  миссии, а также военно-политические процессы в регионе.
На встрече   были обсуждены также проблемы гуманитарного характера.  Министры, в частности,  коснулись эвакуации  тел  армянских военнослужащих, погибших  в ходе азербайджано-турецкой  вооруженной агрессии, развязанной против Республики Арцах 27 сентября  2020 года, а также  отметили необходимость активизации усилий по освобождению всех армянских военнопленных и заложников,  высоко оценив роль  миротворческих сил Российской  Федерации в этом процессе.