Հայաստանից Ռուսաստան կոշիկի արտահանմամբ զբաղվողները հրավիրվում են մասնակցելու ազգային օպերատորի պիլոտային ծրագրին
Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ համաձայն ՀՀ կառավարության 2020 թվականի  դեկտեմբերի 28-ի N 2195–Լ որոշման,  Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում նույնականացման միջոցներով ապրանքների դրոշմավորման ազգային օպերատոր ճանաչված «Հեռանկարային տեխնոլոգիաների զարգացման կենտրոն-Արմենիա» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունն ավարտել է ծրագրի մշակումը և պատրաստ է իրականացնել պիլոտային նախագծի ներդրում։
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեն Հայաստանի Հանրապետությունից Ռուսաստանի Դաշնություն կոշիկի արտահանմամբ զբաղվող կազմակերպություններին հրավիրում է մասնակցել փորձնական ծրագրին:
Ցանկացողներն ազգային օպերատորի ներկայացուցչի հետ կարող են կապ հաստատել մարտի 15-ից հետևյալ եղանակներով՝ հեռ +374 10 300 300, էլ հասցե՝ [email protected], ժամը 10։00–17։00-ն։

КГД приглашает экспортеров обуви в РФ принять участие в пилотной программе национального оператора
Комитет государственных доходов Армении сообщает, что согласно решению правительства от 28 декабря 2020 года N 2195-Л, общество с ограниченной ответственностью “Центр развития перспективных технологий - Армения”, признанное национальным оператором маркировки товаров средствами идентификации в рамках Евразийского экономического союза, завершило разработку программы и готово осуществить внедрение пилотного проекта.
КГД Армении приглашает организации, занимающиеся экспортом обуви из Армении в Российскую Федерацию, принять участие в экспериментальной программе.
Желающие 15 марта с 10:00 до 17:00 могут связаться с представителем национального оператора по телефону:+374 10 300 300, и по адресу эл. почты: [email protected]