Մարտի 12-ի ցերեկը հանրապետությունը գտնվելու է հզոր ցիկլոնի ազդեցության գոտում
Մարտի 12-ի ցերեկը հանրապետությունը գտնվելու է հզոր ցիկլոնի ազդեցության գոտում։ Մարտի 12-ի ցերեկը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում ինտենսիվ, լեռնային մարզերում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։ Մարտի լույս 13-ի գիշերը և առավոտյան եղանակի պարզեցմամբ և ջերմաստիճանի կտրուկ անկմամբ պայմանավորված հանրապետության գրեթե բոլոր ավտոճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց. վարորդներին հորդորում ենք ցուցաբերել զգոնություն:
Մարտի 12-ի ցերեկը հանրապետության ողջ տարածքում սպասվում է ձյուն։ Մարտի 13-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 5-10 մ/վ, մարտի 12-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում 15-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 12-ի ցերեկը կնվազի 4-5, 13-ի գիշերը 9-10 աստիճանով։
Մարտի 12-ի քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է ձյուն, քամու ուժգնացում 17-20 մ/վ։ Մարտի 13-17-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Днем 12 марта республика будет находиться в зоне влияния мощного циклона
Поддержи А1+!Центр гидрометеорологии и мониторинга сообщает, что днем 12 марта страна будет находиться в зоне влияния мощного циклона. Днем 12-го марта на всей территории республики ожидается снег, в некоторых местах - интенсивный, в горных областях ожидается метель и низкая горизонтальная видимость.
Ночью и утром 13-го марта на всех автодорогах республики будет гололедица. В Центре гидрометеорологии и мониторинга призывает водителей быть бдительными.
Отмечается, что днем 12 марта на всей территории республики ожидается снег. С 13 по 17 марта ожидается погода без осадков. Ветер северо-восточный с порывами до 5-10 м/с, 12-го марта в отдельных местах ожидается усиление ветра до 15-20 м/с. Днем 12-го марта температура воздуха понизится на 4-5 градусов, ночью 13-го на 9-10 градусов.
В Ереване 12-го марта в некоторых районах города ожидается снег, усиление ветра до 17-20 м/с. С 13 по 17 марта ожидается погода без осадков.