Երկրաշարժ Թուրքիայի Իգդիր քաղաքից 34 կմ հարավ-արևմուտք
Սույն թվականի մարտի 12-ին, տեղական ժամանակով ժամը 09:57-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 05:57-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 39.80 և արևելյան երկայնության 43.67 աշխարհագրական կոորդինատներով` Թուրքիա` Իգդիր քաղաքից 34 կմ հարավ-արևմուտք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.8 մագնիտուդով երկրաշարժ: Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Արմավիրի մարզի` Վարդանաշեն և Ջանֆիդա գյուղերում` 2-3 բալ ուժգնությամբ, և Երևան քաղաքում` 2 բալ ուժգնությամբ:

Землетрясение в 34 км к юго-западу от турецкого города Игдир
12 марта в 09:57 по местному времени (05:57 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения зафиксировала землетрясение магнитудой 3,8 координатами 39,80 северной широты 43,67 восточной долготы в 34 км к юго-западу от города Игдыр Турции, на глубине 10 км. Сила землетрясения в эпицентре составила 5 баллов.
Землетрясение ощущалось в селах Варданашен-Джанфида Армавирской области с силой 2-3 балла и в городе Ереван с силой 2 балла.