Քոչարյանի եւ մյուսների գործով նիստը մեկ շաբաթով հետաձգվեց (տեսանյութ)
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը (Շենգավիթի նստավայր), դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգեց սահմանադրական կարգի ենթադրյալ տապալման գործով նիստը։ Այդ մասին հայտնում են Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմից։
Նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը չի կարողացել ներկայանալ նիստին, քանի որ պետք է մասնակցեր Վերաքննիչ քրեական դատարանի մեկ այլ գործով նշանակված նիստին։
Դատավոր Աննա Դանիբեկյանը հայտարարեց, որ հաջորդ նիստին դատարանը կանդրադառնա Էրիկ Ալեքսանյանի վարքագծի հարցին։ Մեղադրող կողմը Ալեքսանյանի բացակայության մեջ չարամտության տարրեր գտավ, ասելով, որ «սա ամբողջ պաշտպանական կողմի վարքագիծն է»։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը նկատեց, որ այսօրվա նիստն սկսվեց 30 րոպե ուշացումով, և ոչ մի բացատրություն դրան չի տրվել։ Նրա խոսքով, մեծ հավանականություն կա, որ Վերաքննիչի նիստը մտածված տապալել են դատախազն ու քննիչը՝ չներկայանալով դրան։ Այդ նիստին չի ներկայացել նույն ինքը դատավոր Դանիբեկյանը, ով տվյալ գործով շահագրգիռ անձ է։
Հաշվի առնելով, որ դատական նիստը չի կարող տեղի ունենալ առանց պաշտպանի ներկայության, այսօրվա նիստը հետաձգվեց մինչև մարտի 2-ը՝ ժամը 13։00։

Судебное заседание по делу Кочаряна и остальных отложено на неделю (видео)
Суд общей юрисдикции Еревана (резиденция Шенгавита) под председательством судьи Анны Данибекян отложил судебное заседание по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна и других.
Адвокат бывшего вице-премьера Армена Геворкяна Эрик Алексанян не смог явиться на заседание, так как должен был принять участие в заседании по другому делу в Апелляционном уголовном суде.
Судья Анна Данибекян заявила, что на следующем заседании суд рассмотрит вопрос поведения Эрика Алексаняна. Обвинительная сторона нашла в отсутствии Алексаняна элементы злостного нарушения, сказав, что это поведение присуще всей адвокатской команде.
Учитывая, что судебное заседание не может состояться без присутствия защитника, сегодняшнее заседание было отложено на 13:00 2 марта.