Անհետ կորած ադրբեջանցի զինծառայողների մայրերն օգնություն են խնդրում Փաշինյանից
Արցախի դեմ սանձազերծած պատերազմում անհետ կորած ադրբեջանցի զինծառայողների մայրերն օգնություն են խնդրում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ զինծառայողների մայրերը բողոքի ակցիա են իրականացնում երկրի Պաշտպանության նախարարության շենքի դիմաց:
«Ինձ պետք է Փաշինյանի օգնությունը: Խնդրում եմ: Ես փնտրել եմ որդուս, որպեսզի գտնեմ նրան: Պաշտպանության նախարարությունից ոչ մեկը մեզ ընդաջառ չի գնացել»,- հայտնել է անհետ կորած զինծառայողներից մեկի մայրը՝ միակ ելքը համարելով Հայաստանի վարչապետին դիմելը:
Անհետ կորած ադրբեջանցի զինծառայողների ծնողները նշել են, որ ՊՆ-ից իրենց չեն ընդունել և չեն պատասխանել իրենց հեռախոսազանգերին:

Матери пропавших без вести азербайджанских военнослужащих просят помощи Пашиняна
Матери азербайджанских военнослужащих, пропавших без вести в войне против Арцаха, просят помощи премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на азербайджанские СМИ, матери военнослужащих протестуют перед зданием Минобороны Азербайджана.
«Мне нужна помощь Пашиняна. Пожалуйста. Я искала сына, чтобы найти его. Никто из Минобороны не идет нам навстречу», - сказала мать одного из пропавших без вести военнослужащих, считая единственным выходом обращение к премьер-министру Армении.
Родители пропавших без вести азербайджанских военнослужащих заявили, что их не приняло министерство обороны, которое также не отвечает на их телефонные звонки.