Հայկ Մարությանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ և դուրս չի եկել ՔՊ-ից
Հայկ Մարությանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից և դուրս չի եկել «Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցությունից: «Արմենպրես»-ը հետ զրույցում այս մասին հայտնել են «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրային կապերի համակարգող Վահագն Ալեքսանյանը և Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը` անդրադառնալով մամուլում շրջանառվող տեղեկություններին:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից դուրս գալու համար կա միայն մի ընթացակարգ` պետք է դիմում գրել և ներկայացնել գրասենյակ: Չի արվել նման բան, նման դիմում չենք ստացել, հետևաբար սխալ են այդ տեղեկությունները»,- ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հանրային կապերի համակարգող Վահագն Ալեքսանյանը:
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանն իր հերթին ասաց, որ Հայկ Մարությանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ:

Айк Марутян не собирается уходить с поста мэра Еревана и не покинул партию «Гражданский договор». Об этом в беседе с Арменпресс сообщили координатор по связям с общественностью партии «Гражданский договор» Ваагн Алексанян и пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян, коснувшись муссируемых в СМИ слухов.
«Процедура выхода из «Гражданского договора» одна: нужно написать заявление и подать его в офис партии. Ничего подобного не было, мы не получали такого заявления, значит, информация неверна», - сказал координатор по связям с общественностью партии «Гражданский договор» Ваагн Алексанян.
Пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян, в свою очередь, заявил, что Айк Марутян не собирается уходить в отставку.