Քարինտակում հայտնաբերվել է զոհված կնոջ մարմին
Որոնողական աշխատանքների ընթացքում Արցախի Քարինտակ գյուղում հայտնաբերվել է զոհված քաղաքացիական անձի մարմին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Քարինտակցի 58-ամյա բնակչուհու՝ Ալվարդ Թովմասյանի աճյունը որոնողական խումբը գտել է տան բակում: Հարազատները ճանաչել են զոհված կնոջ ինքնությունը։ Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Հունվարի 13-ին որոնողական աշխատանքներ են իրականացվել նաև Թալիշի, Հադրութի և Մատաղիսի ուղղություններով, որտեղ զոհվածների աճյուններ չեն հայտնաբերվել։ Առայսօր մարտական գործողությունների վայրերում հայտնաբերված զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց թիվը 1230 է:Այսօր որոնումներ չեն իրականացվելու: Ադրբեջանական կողմը տեղեկացրել է, որ որոշ աշխատանքների պատճառով առայժմ հնարավոր չէ»,-հայտնեց Թադևոսյանը։

В Каринтаке обнаружено тело погибшей женщины
При поисковых работах в селе Каринтак Арцаха обнаружено тело убитой мирной жительницы. Об этом «Арменпресс» сообщил начальник управления информации и общественных связей Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
“Во дворе дома поисковой группой было обнаружено тело Алвард Товмасян, 58-летней жительницы Каринтака. Родственники опознали убитую. Назначена судебно-медицинская экспертиза. 13 января поисковые работы проводились в направлениях Талыш, Гадрут и Матагис, там тел погибших не обнаружено. На сегодняшний день число погибших военнослужащих и мирных жителей, обнаруженных на местах боевых действий, составляет 1 230 человек. Сегодня поисковые работы не будут проводиться. Азербайджанская сторона заявила, что по причине их некоторых работ это пока невозможно”, - сказал Тадевосян.