Սահմանների բացման և ապաշրջափակման հարցերը կկարգավորեն Հայաստանի, Ադրբեջանի և ՌԴ փոխվարչապետերը (տեսանյութ)
Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև կստեղծվի աշխատանքային խումբ, որը կզբաղվի տարածաշրջանում փակ սահմանների բացման և տնտեսական, առևտրային ու տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակմամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ընթացքում ասաց ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Հատուկ ուշադրության է արժանի տարածաշրջանում տնտեսական, առևտրային և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը, սահմանների բացումը: Նախատեսվում է, որ այս հարցերով կզբաղվի եռակողմ աշխատանքային խումբը` ՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի նախագահությամբ»,- ասաց Պուտինը:
Կրեմլում ընթանում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը:

Вопросы открытия и разблокирования границ урегулируют вице-премьеры Армении, Азербайджана и РФ (видео)
Между Арменией, Россией и Азербайджаном будет создана рабочая группа, которая займется открытием закрытых границ региона и разблокированием экономических, торговых и транспортных связей. Как передает «Арменпресс», об этом на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым сказал президент РФ Владимир Путин.
“Особого внимания заслуживает разблокирование экономических, торговых и транспортных связей региона, открытие границ. Планируется, что этими вопросами займется трехсторонняя рабочая группа под председательством вице-премьеров Армении, России и Азербайджана”, - сказал Путин.
В Кремле проходит встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента России Владимира Путина и президента Азербайджана Ильхама Алиева.