Արմեն Սարգսյանը կոչ է անում առաջնորդվել բացառապես համազգային շահերով, անշեղորեն պահպանել ՀՀ Սահմանադրության և օրենսդրության պահանջները
Հանրապետության նախագահը կարևորում է 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ հաստատված հրադադարը և դրա պահպանմանն ուղղված միջոցառումների իրականացումը, մասնավորապես ռազմագերիների, պատանդների և այլ պահվող անձանց հրատապ վերադարձը, սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացը և հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակումը:
Նախագահն իրավասու մարմիններին կոչ է անում ինչպես վերոնշյալ փաստաթղթով նշված միջոցառումների իրականացման, այնպես էլ բանավոր պայմանավորվածությունների ձեռք բերման դեպքում առաջնորդվել բացառապես համազգային շահերով, ապահովել հանրության առաջ հաշվետվողականություն և անշեղորեն պահպանել ՀՀ Սահմանադրության և օրենսդրության պահանջները, միջազգային իրավունքի նորմերը և սկզբունքները:

Армен Саркисян призывает руководствоваться исключительно национальными интересами, строго соблюдать требования Конституции, законодательства Армении
Президент Республики Армения подчеркивает важность принятого 9 ноября 2020 года решения о прекращении огня и реализации мер, направленных на его соблюдение, в частности, срочное возвращение военнопленных, пленных и других удерживаемых лиц, процесс демаркации и делимитации, разблокирования коммуникационных путей.
Президент призывает компетентные органы руководствоваться исключительно национальными интересами при реализации мер, зафиксированных в отмеченном документе, а также в случае достижения устных договоренностей, обеспечивать подотчетность перед обществом, строго соблюдать требования Конституции, законодательства Армении и норм международного права.