ԼՂ-ում իրավիճակը չպետք է օգտագործվի վարձկանների տարածաշրջան ներթափանցման համար. Լավրով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանն ու Թուրքիան համակարծիք են այն հարցում, որ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը չպետք է օգտագործվի տարածաշրջան օտարերկրյա վարձկանների ներթափանցման համար:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը` Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ բանակցություններից հետո:
«Մեր համատեղ կարծիքն է այն, որ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը չպետք է օգտագործվի այդ տարածաշրջան օտարերկրյա վարձկանների ներթափանցման համար: Այստեղ մեր թուրք գործընկերների հետ ունենք ամբողջովին նույն դիրքորոշումը»- ասել է Լավրովը:

Ситуация в Карабахе не должна быть использована наемниками для проникновения в регион: Лавров
Россия и Турция едины во мнении, что ситуация в Нагорном Карабахе не должна быть использована иностранными наемниками для проникновения в регион.
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом заявил глава МИД РФ Сергей Лавров по итогам переговоров с главой МИД Турции Мевлютом Чавушоглу.
“Наше общее мнение заключается в том, что ситуация в Нагорном Карабахе не должна быть использована для проникновения в этот регион иностранных наемников. Мы с нашими турецкими коллегами по этому вопросу полностью придерживаемся одинаковой позиции”, - сказал Лавров.