Օրացույց․ 24-ը դեկտեմբերի․ 15 հոգով ծեծի են ենթարկում թերթի աշխատակիցներն (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1997-ի դեկտեմբերի 24-ին Ժուռնալիստների միությունը մրցանակներ է հանձնում բանակի թեմայով գրող լրագրողներին: Մրցույթի նպատակն, ըստ միության նախագահ Աստղիկ Գեւորգյանի, այն է, որ բանակին չթողնենք մենակ: Այս մրցույթում լրագրող Արմեն Արզումանյանը պարգեւատրվում է «Արցախյան էսքիզներ» ֆիլմի համար:
Խորհրդարանի ղեկավար Խոսրով Հարությունյանը 1998-ի այս օրն այցելում է գործարար Մանվել Բադեյանին պատկանող «Եվրոստան Ույուտ» ձեռնարկություն: Այստեղ Հարությունյանը հասկանում է, որ շատ դեպքերում պետությունն ինքն է գործարարին ուղղորդում մտնել ստվեր, քանի որ ի սկզբանե գործարարը պետության համար հանցագործ է։
Հայաստանի ռամկավարները պլան ունեն՝ մեր ջրամբարներում կուտակված անձրեւաջրերով քաղցրահամ ջուր մատակարարել Իրանին: Ըստ կուսակցության անդամ Հարություն Առաքելյանի, պետք է գտնել 6 միլիարդ դոլար, կառուցել 2 հազար կիլոմետրանոց ջրագիծ, որն Իրանին կմատակարարի ջրով, եւս 8-9 ամիս հետո կաշխատենք առաջին մեկ միլիարդը: Մնում է, որ մեր կառավարությունը հաստատի այս ծրագիրը:
1999-ի դեկտեմբերի 24-ի համարում 15 հոգու հետ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի խմբագրություն է մտնում գործարար Գագիկ Ծառուկյանը: Նա եկել էր Փաշինյանից անձամբ տեղեկանալու, թե ով է «Մի խայտառակեք ռեսպուբլիկան» հոդվածի տեղեկատվության աղբյուրը: Պատասխան չստանալով հիշյալ 15 հոգին հարձակվում են խմբագրության աշխատողների վրա եւ ծեծի ենթարկում այնտեղ գտնվողներին: Մի քանի մետր այն կողմ գտնվող ոստիկանությունը որեւէ կերպ չի արձագանքում տեղի ունեցածին։
Ազգային Ժողովի պատգամավորները 2000-ի այս օրը քարը քարին չեն թողնում խոսելով կառավարության ներկայացրած հաջորդ տարվա պետբյուջեի նախագծի մասին: Բոլոր խմբակցությունները, ներառյալ իշխող «Միասնության» մաս կազմող ՀԺԿ-ն, դեմ են, բացի իշխող «Միասնության» մյուս անդամներից, որոնց կոճակներն ի դեպ բավարար են։
Հայաստանի դատարանները քաղաքացիներին դատում են ըստ քրեական-դատավարական օրենսգրքի, մինչդեռ քրեական օրենսգիրք դեռ չկա: Քրեական նոր օրենսգրքի նախագիծն արդեն Ներքին գործերի նախարարի խորհրդականի սեղանին է: Մի քանի պատժատեսակներ այս նախագծով վերացվել են, ավելացել են նորերը։ ՀԺԿ-ի քաղաքային կոնֆերանսի ելույթները հիմնականում շոշափում են հոկտեմբերի 27-ը: Անդամներից մեկն ասում է՝ եթե իշխանությունը չի կարողանում բացահայտել հոկտեմբերի 27-ը, ճիշտ կլինի, որ ժողովուրդը ոտքի կանգնի: Ստեփան Դեմիրճյանն անդրադառնում է Ռուբեն Միրզախանյանին, որը չի կողմնորոշվում՝ հոկտեմբերի 27-ը ոճրագործությու՞ն է, թե՝ ողբերգություն։
Հյուսիսային պողոտայում 2001-ի այս օրերին սկսվել են պետական կարիքների համար առգրաված տների ոչնչացումը: Երեւանի գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանն ու Կենտրոնի թաղապետ Արարատ Զուրաբյանը հաճույքով են հետեւում քանդող մեքենայի աշխատանքներին: Ոմանք դեռ հույս ունեն, որ աղեկտուր խնդրելով կարող են փրկել իրենց տունը։
Դավիթաշենի կամրջի շինարարներն 2001-ի այս օրն անձամբ փակել էին կամուրջը: Նրանք պահանջում էին իրենց վերջին մի քանի ամսվա աշխատավարձը։Վարորդներն անհամբեր են, նրանք ոչ մի բողոք չեն ուզում լսել, դեպքի վայր է հասնում նաեւ ոստիկանությունը եւ կոչ անում փոխել բողոքի վայրը։
2009-ի դեկտեմբերի 24-ին խորհրդարանի ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանը հայտարարում է, որ 2013-ին չի հավակնում դառնալ նախագահ: Նույն օրը նա շարադրում է, թե ինչպիսին կարող է լինել քաղաքական գործիչը։
2009-ի այս օրերին սնանկացման գործընթացում է Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող «Բջնի» գործարանը: Այն արդեն դրվել է աճուրդի, որը մի անգամ չի կայացել եւ հաջորդ անգամ կվաճառվի ավելի ցածր գնով: Սուքիասյանների վստահորդը գիտի, որ գործարանն ի վերջո գնելու է Ռուբեն Հայրապետյանը։
2010-ի դեկտեմբերի 24-ին Երեւանում բացվում է վիճահարույց Դելֆինարիումը: Էկոլոգներն այստեղ կանգնած են եւ մարդկանց տեղեկացնում են, որ չկա ոչ մի դելֆինոթերապիա, սա սովորական բիզնես է: Եվ ավելացնում են՝ վտանգավոր է դելֆիններին պահել ծովային գոտիներից հարյուրավոր կիլոմետրեր հեռու։

Календарь. 25-е декабря: 15 человек избивают сотрудников газеты (видео)
24-го декабря 1997 года Союз журналистов вручает призы журналистам, пишущим на армейскую тему. Цель конкурса, по мнению председателя союза Астхик Геворгян, в том, чтобы не оставить армию одну. В этом конкурсе журналист Армен Арзуманян награждается за фильм «Арцахские эскизы».
Глава парламента Хосров Арутюнян в этот день 1998 года посещает предприятие «Евростан Уют», принадлежащее бизнесмену Манвелу Бадеяну. Здесь Арутюнян понимает, что во многих случаях государство само направляет бизнесмена вступить в тень, поскольку изначально бизнесмен для государства является преступником.
Рамкавары Армении имели план: дождевой водой, накопленной в наших водоемов, поставлять воду Ирану. По мнению члена партии Арутюна Аракеляна, нужно найти 6 миллиардов долларов, построить 2-тысячекилометровый водопровод, который обеспечит Иран водой, еще через 8-9 месяцев заработаем первый миллиард. Остается, чтобы наше правительство утвердило эту программу.
В номере от 24-го декабря 1999 года отмечается, что в редакцию ежедневной газеты «Айкакан жаманак» с 15 людьми входит бизнесмен Гагик Царукян. Он пришел, чтобы лично узнать у Пашиняна, кто является источником информации в статье «Не позорьте республику». Не получив ответа, упомянутые 15 человек нападают на сотрудников редакции и избивают находящихся там.  Полиция, находящаяся на расстоянии нескольких метров, никоим образом не реагирует на происходящее.
Депутаты Национального собрания в этот день 2000 года не оставляют камня на камне, говоря о проекте госбюджета на следующий год, представленный правительством. Все фракции, включая ПАЖ, составляющие часть правящего «Союза», кнопок которых кстати достаточно.
Суды Армении судят граждан согласно уголовно-процессуального кодексу, между тем уголовного кодекса пока нет.
Проект нового уголовного кодекса уже находится на столе советника министра внутренних дел. Несколько санкций по этому проекту устранены, добавлены новые.
Выступления политической конференции ПАЖ в основном затрагивают 27-го октября. Один из членов говорит: если власти не могут раскрыть 27-е октября, будет правильно, чтобы народ встал на ноги. Степан Демирчян обращается к Рубену Мирзаханяну, который не может определиться 27-е октября – это злодеяние или трагедия?
На Северном проспекте в эти дни 2001 года началось уничтожение домов, конфискованных для государственных нужд. Главный архитектор Еревана Нарек Саркисян и начальник администрации Кентрона Арарат Зурабян с удовольствием следит за работой разрушающей машины. Некоторые еще надеются, что умоляя они могут спасти свой дом.
Строители Давиташенского моста в этот день 2001 года лично перекрыли мост. Они требовали свою зарплаты за последние несколько месяцев. Водители нетерпеливы, они не хотят услышать никакой жалобы, на место происшествия прибывает также полиция и призывает изменить место протеста.
24-го декабря 2009 года глава парламента Овик Абраамян заявляет, что в 2013 году не претендует стать президентом. В тот же день он излагает, каковым может быть политический деятель. В эти дни 2009 года в процессе банкротства находится принадлежащий Хачатуру Сукиасяну завод «Бжни».  Он уже вынесен на аукцион, который несколько раз не состоялся и на следующий раз будет продаваться по более низкой цене. Доверитель Сукиасяно знает, что на завод в конечном итоге придет Рубен Айрапетян.
24-го декабря 2010 года в Ереване открывается спорный Дельфинариум. Экологи здесь стоят и люди сообщают, что нет никакой дельфинотерапии, это – обычный бизнес. Я добавляю: опасно содержать дельфинов на расстоянии сотен километров от морских зон.