Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը ձայնագրության հրապարակումն ընդունում է որպես փաստ և զերծ մնում մեկնաբանություններից
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակից հայտնում են.
«Երեկ երեկոյան տելեգրամյան ալիքներից մեկով տարածված ձայնագրության վերաբերյալ ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը բազմաթիվ հարցումներ է ստացել լրատվամիջոցներից, որոնք ցանկանում են պարզել՝ արդյո՞ք իրականությանը համապատասխանում է ձայնագրության մեջ պարունակվող քննարկումը, ե՞րբ է այն տեղի ունեցել, որտե՞ղ, և ինչո՞ւ մինչև հիմա ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այդ մասին չի խոսել:
Հասկանալի չէ, թե ինչպե՞ս է դեռևս 2016թ. հոկտեմբերի 14-ին Երևանում կայացած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի՝ նեղ կազմով նախագահների հանդիպման ոչ հրապարակային զրույցը հայտնվել համացանցում: ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը ձայնագրության հրապարակումն ընդունում է որպես փաստ և զերծ է մնում մեկնաբանություններից` նկատի առնելով այն հանգամանքը, որ փակ ձևաչափով անցկացված նիստերը մեկնաբանման ենթակա չեն, ինչպես չեն եղել մինչ այժմ»:

Офис третьего президента Армении принимает публикацию записи как факт и воздерживается от комментариев
Офис третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна подтверждает подлинность обнародованной 7 декабря аудиозаписи, на которой Серж Саркисян и президент Беларуси Александр Лукашенко обсуждают вопросы, связанные с нагорно-карабахским конфликтом. В офисе Сержа Саргсяна подтвердили, что этот разговор состоялся  14 октября 2016 года в Ереване на заседание Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ).
“Вчера вечером в офис третьего президента поступили многочисленные запросы от СМИ о распространенной на одном из телеграмм каналов записи. Все хотели выяснить, соответствует ли обсуждение в записи действительности, когда это произошло, где, и почему? До сих пор третий президент Армении Серж Саркисян об этом не говорил.
Непонятно, каким образом в интернете появился непубличный разговор, состоявшийся  14 октября 2016 года в Ереване на заседание Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности. Офис третьего президента Армении принимает публикацию записи как факт и воздерживается от комментариев, учитывая то обстоятельство, что разговоры в закрытом формате не подлежат комментарию, как было до сих пор”, - говорится в сообщении, распространенном офисом третьего президента Армении.