Մոտ ժամանակներս ՀՀ-ում գործող կապի բոլոր օպերատորներին Արցախում գործունեություն ծավալելու հնարավորություն կտրվի. Արայիկ Հարությունյան
«Աշխատանքային օրակարգի շրջանակում ընդունել եմ Beeline բրենդի ներքո գործող «Տելեկոմ Արմենիա» ընկերության տնօրեններ Հայկ և Ալեքսանդր Եսայանների գլխավորած պատվիրակությանը: Քննարկել ենք Արցախում հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Համաձայնություն ենք ձեռք բերել համագործակցության, որի շրջանակներում կցուցաբերվի տեխնիկական և մասնագիտական մեծածավալ օգնություն, ինչն էլ էականորեն կբարելավի կապի ոլորտի ծառայությունների որակը Արցախում։
Ի դեպ, մոտ ժամանակներս ՀՀ-ում գործող կապի բոլոր օպերատորներին Արցախում գործունեություն ծավալելու հնարավորություն կտրվի: Հանձնարարականիս համաձայն՝ Կառավարությունն այս ուղղությամբ իրականացնում է ինտենսիվ բանակցություններ, որոնք, ընդհանուր առմամբ, պետք է հաջողված համարել: Ուստի, կարող եմ հավաստիացնել, որ արդեն գալիք տարվա սկզբին կունենանք ՀՀ-ում մատուցվող կապի ոլորտի ծառայությունների որակին և գներին համարժեք կապ՝ բջջայինի պարագայում՝ առանց ռոումինգի հավելավճարի:
Վերջին շաբաթների ընթացքում տեխնիկական պատճառներով Արցախում առաջացած կապի խնդիրները մինչև օրվա ավարտ հիմնականում կլուծվեն»:

129293569_663237521040291_8051658958199043512_o
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию операторов связи во главе с руководителями компании “Телеком Армения”, работающей под брендом “Beeline”, Айком и Александром Есаянами. Об этом президент Арцаха написал на своей странице в Facebook.
“Мы обсудили вопросы, связанные с развитием телекоммуникационного сектора в Арцахе. Достигнута договоренность о сотрудничестве, в рамках которого будет оказываться масштабная техническая и профессиональная помощь, что значительно улучшит качество услуг связи в Арцахе.
Кстати, в ближайшее время все операторы связи, работающие в Армении, получат возможность работать в Арцахе. По моей рекомендации правительство ведет интенсивные переговоры в этом направлении, которые в целом следует признать успешными. Поэтому я могу заверить, что в начале следующего года у нас будет подключение, по качеству и по цене эквивалентное услугам связи мобильных телефонов предоставляемых в Армении, без дополнительной платы за роуминг.
Проблемы связи в Арцахе, возникшие по техническим причинам в последние недели, в основном будут решены уже к концу дня”, - написал Арутюнян.