Ոստիկանությունը Երևանում բերման է ենթարկել փողոց փակելու ակցիայի 33 մասնակցի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով բողոքի ակցիա իրականացնելիս ոստիկանություն բերման է ենթարկվել 33 քաղաքացի։ Այս մասին «Ա1⁺»-ին հայտնեց ՀՀ ոստիկանության լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
Ջանոյանը հավելեց նաև, որ քաղաքացիները բերման են ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Ոստիկանության զորքերի զինծառայողի կամ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը):
Հիշեցնենք՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով մի խումբ քաղաքացիներ այսօր փակել էին Մաշտոցի պողոտան։

Полиция задержала в Ереване 33 участников акции по перекрытию дорог
Полиция задержала 33 граждан, проводивших акцию протеста с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Об этом «А1+» сообщил заместитель начальника информационного управления полиции РА Эдгар Джаноян.
Джаноян также добавил, что граждане были задержаны по признакам 182-й статьи Кодекса РА об административных нарушениях (Неисполнение законного требования военнослужащего полицейских войск или сотрудника полиции).
Напомним, с требованием отставки премьер-министра Никола Пашиняна группа граждан перекрыли проспект Маштоца.