Թբիլիսիում զինված տղամարդը պատանդներ է վերցրել կազմակերպության գրասենյակում
Թբիլիսիում անհայտ անձը հրազենով մտել է միկրոֆինանսական կազմակերպության գրասենյակ և պատանդներ վերցրել: Ինչպես տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնել է «Իմեդի» հեռուստաալիքը:
Ոստիկանությունը մոբիլիզացվել է Թբիլիսիի Ծերեթելիի պողոտայի վրա:
Ոստիկանության աշխատակիցները շրջափակել են դեպքի վայրը: Այս փուլում տեղում ոստիկաններ են մոբիլիզացվել, անհրաժեշտ հրատապ միջոցառումներ են ձեռնարկվում:
Ներքին գործերի նախարարությունը լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին կոչ է անում հետեւել անվտանգության միջոցառումներին, զերծ մնալ դեպքի վայրում տեղի ունեցողի մասին չճշտված տեղեկատվություն տարածելուց:

В Тбилиси вооруженный мужчина взял заложников в офисе организации
Неизвестный мужчина, вооруженный огнестрельным оружием, ворвался в здание микрофинансовой организации, расположенной в Тбилиси на проспекте Церетели. Как передает ТАСС, об этом в пятницу сообщает грузинский телеканал "Имеди".
На данный момент территория, прилегающая к зданию, оцеплена. Мобилизованы наряды полиции.
По данным МВД, мужчина удерживает в заложниках девять человек. "По имеющейся у нас информации, один вооруженный человек внутри [микрофинансовой организации] удерживает девять человек", - сообщил глава патрульной полиции МВД Важа Сирадзе, который также находится неподалеку от места случившегося.
Офис организации расположен на первом этаже многоквартирного дома. Полиция пока не эвакуировала жильцов. Очевидцы между тем сообщают, что нападавших несколько человек. В руках у одного из них ручная граната.