Կեցության հետ կապված բոլոր ծախսերը, այդ թվում՝ սննդով ապահովումը, Արցախի Կառավարությունը պատրաստ է վերցնելու իր վրա. Արայիկ Հարությունյան
«Հարգելի ՛ հայրենակիցներ
Արցախի և Հայաստանի Կառավարությունները շարունակում են գործադրել բոլոր ջանքերը հետպատերազական ծանր շրջանի հետևանքները վերացնելու և անօթևան մնացած քաղաքացիների կեցության խնդիրները հիմնավորապես լուծելու համար: Այդ ամենի կյանքի կոչումը պահանջում է որոշակի ժամանակ, ուստի խնդրում եմ ՀՀ այն տնտեսվարողներին ու անհատներին, որոնք հյուրընկալել են արցախցի անօթևան ընտանիքների, այս ընթացքում ևս շարունակեն պահել իրենց հարկի տակ:
Շնորհակալություն հայտնելով այս ողջ ընթացքում ցուցաբերած անշահախնդիր աջակցության ու պատրաստակամության համար և շատ լավ հասկանալով ստեղծված դժվար իրավիճակը նաև հյուրընկալ սուբյեկտների համար՝ կեցության հետ կապված բոլոր ծախսերը, այդ թվում՝ սննդով ապահովումը, Արցախի Կառավարությունը պատրաստ է վերցնելու իր վրա:
Կառավարության կողմից լիազոր մարմին է հանդիսանում ՀՀ-ում գործող Արցախի Կառավարության օպերատիվ շտաբը (ք. Երևան, Գարեգին Նժդեհի 23/1, կոնտակտային հեռախոսահամարներ՝ +374010590339, +374010440065) : Խնդրում եմ կառույցի հետ կազմակերպել բոլոր քննարկումները՝ նշված խնդիրներին օպտիմալ լուծումներ գտնելու նպատակով:
Բնակարաններից զրկված և ժամանակավորապես ՀՀ տեղափոխված մեր բոլոր այն հայրենակիցները, ովքեր, այնուամենայնիվ, կեցության հետ կապված խնդիրներ կունենան, խնդրում եմ անպայման դիմել օպերատիվ շտաբին»:

Правительство Арцаха готово взять на себя все расходы на проживание, включая и питание: Араик Арутюнян
Правительства Республики Арцах и Армении продолжают прилагать все усилия для ликвидации последствий тяжелого послевоенного периода и всестороннего решения проблем арцахцев, оставшихся без жилищ.
Об этом на своей странице в Facebook написал президент Арцаха Араик Арутюнян.
«Уважаемые соотечественники! Правительства Арцаха и Армении продолжают прилагать максимум усилий для ликвидации последствий тяжелого послевоенного периода и всестороннего решения проблем граждан, оставшихся без жилищ. Для реализации всего этого требуется некоторое время, поэтому я прошу те предприятия и частных лиц в Армении, которые принимали семьи бездомных в Арцахе, продолжать содержать их под своей крышей в течение этого периода», - написал президент.
Арутюнян поблагодарил людей, оказывающих арцахцам помошь за их бескорыстную поддержку и готовность.
«Очень хорошо понимая сложную ситуацию принимающих структур, правительство Арцаха готово взять на себя все расходы на проживание, включая и питание», - написал Арутюнян.
Араик Арутюнян добавил, что действующий в Республике Армения оперативный штаб правительства Арцаха (ул. Гарегина Нжде, 23/1, контактные телефоны: +374010590339, +374010440065) является уполномоченным органом правительства Арцаха.
«Пожалуйста, организуйте все обсуждения со структурой, чтобы найти оптимальные решения упомянутых проблем.  Все наши соотечественники, лишенные домов и временно перевезенные в Армению, у которых, тем не менее, есть проблемы с проживанием, обязательно обращайтесь в оперативный штаб», - заключил президент Арцаха.