Նյութեր է նախապատրաստվում Մովսես Հակոբյանի՝ այսօր հնչեցրած հայտարարությունների առնչությամբ. ՀՔԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼրատվամիջոցների տեղեկություններով, գեներալ-գնդապետ, Հայաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական վերահսկողական ծառայության նախկին պետ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի նախկին պետ Մովսես Հակոբյանին քիչ առաջ հրավիրել են ՀՔԾ՝ այսօրվա հայտարարությունների մասով բացատրություն վերցնելու համար:
«Ա1+»-ը տեղեկությունը ճշտելու համար դիմել է ՀՔԾ մամլո խոսնակ Մարինա Օհանջանյանին, վերջինս չմեկնաբանելով տեղեկությունն ասաց, որ ՀՔԾ-ն նյութեր է նախապատրաստում Մովսես Հակոբյանի՝ այսօր ասուլիսում հնչեցրած հայտարարությունների մասով:
Հիշեցնենք, որ այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում Մովսես Հակոբյանը բազում սկանդալային բացահայտումներ էր կատարել, ինչից հետո ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացրել էր, որ ասուլիսի տեսագրությունն ուղարկվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու, ասուլիսի ընթացքում նրա կողմից ներկայացված հանգամանքները քրեադատավարական ընթացակարգով ստուգելու և իրավական գնահատական տալու հանձնարարությամբ:

Подготавливаются материалы в связи с озвученными сегодня заявлениями Мовсеса Акопяна: ССС
Поддержи А1+!По информации СМИ, генерала-полковника, бывшего начальника службы военного контроля Министерства обороны Армении, бывшего начальника Генерального штаба Вооруженных сил Мовсеса Акопяна недавно пригласили ССС для пояснений по части сегодняшних заявлений.
Для уточнения информации «А1+» обратился к пресс-секретарю ССС Марине Оганджанян, последняя, не прокомментировав информацию, сказала, что ССС готовит материала по части озвученных сегодня на пресс-конференции Мовсеса Акопяна заявлений.
Напомним, что в ходе созванной сегодня пресс-конференции Мовсес Акопян сделал множество скандальных разоблачений, после чего советник генерального прокурора РА Гор Абраамян посредством записи в фейсбук проинформировал, что отправил видеозапись пресс-конференции в Специальную следственную службу РА, для подготовки материалов в порядке, установленном 180-181-ми статьями Уголовно-процессуального кодекса РА, с поручением проверки представленных им на пресс-конференции обстоятельств посредством уголовно-процессуальной процедуры и дачи правовой оценки.