Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է վիրավոր զինվորներին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 19-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը և Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը շրջայց են կատարել «Իզմիրլյան» և «Քանաքեռ-Զեյթուն» բժշկական կենտրոններում և ծանոթացել Արցախի պաշտպանության ընթացքում վիրավորված զինվորների բուժման ու կազդուրման գործընթացին:
Բուժհաստատությունների ղեկավարները ներկայացրել են մինչ այժմ կատարված աշխատանքներըև հետագա գործողությունները: Նրանց ուղեկցությամբ Տիգրան Ավինյանը և Արսեն Թորոսյանը ծանոթացել են բուժման գործընթացին, հիվանդանոցային պայմաններին, ինչպես նաև շրջել են բաժանմունքներում, շփվել վիրավոր զինծառայողների հետ ևհետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով: Փոխվարչապետը տեսակցել է նաև Շուշիում վիրավորում ստացած իր արարողակարգի պատասխանատուին:
Փոխվարչապետը շնորհակալություն է հայտնել վիրավոր զինվորներին՝ կատարած սխրանքների ու անձնուրաց ծառայության համար, և մաղթել նրանց շուտափույթ ապաքինում: Նա ընդգծել է հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում վիրավորում ստացած զինծառայողներին առավել որակյալ և բարձր մակարդակի բժշկական ծառայությունների մատուցման կարևորությունը:
Տիգրան Ավինյանը շնորհակալություն է հայտնել նաև բուժաշխատողներին ու Առողջապահության նախարարությանը անցած օրերին բացառիկ նվիրվածությամբ ու պրոֆեսիոնալիզմով աշխատելու համար:

Вице-премьер Тигран Авинян посетил раненых военнослужащих (видео)
Поддержи А1+!Вице-премьер Республики Армения Тигран Авинян и министр здравоохранения Арсен Торосян 19 ноября посетили медицинские центры “Измирлян” и “Канакер-Зейтун”, ознакомились с процессом лечения и выздоровления раненых при обороне Арцаха военнослужащих.
Руководители медицинских учреждений представили проделанную до сих пор работу и дальнейшие действия. В их сопровождении Тигран Авинян и Арсен Торосян ознакомились с процессом лечения, больничными условиями, а также прошлись по отделениям, пообщались с ранеными военнослужащими и поинтересовались состоянием их здоровья. Вице-премьер также посетил ответственного за его протокол, который был ранен в Шуши.
Вице-премьер поблагодарил раненых военнослужащих за подвиги и самоотверженную службу и пожелал им скорейшего выздоровления. Он подчеркнул необходимость оказания более качественных медицинских услуг военнослужащим, получившим ранения во время обороны Родины.
Тигран Авинян также поблагодарил медперсонал и министерство здравоохранения за работу с исключительной самоотдачей и высоким профессионализмом.