100 դոլար  «պարգևավճար»՝ ամեն  «քաֆիրի» գլուխ կտրելու համար.Արցախում գերեվարվել է հերթական սիրիացի վարձկանը (տեսանյութ)
ՊԲ-ի ստորաբաժանումների կողմից մարտական գործողությունների ընթացքում գերեվարվել է հերթական սիրիացի վարձկանը, որը, ինչպես պարզվել է նախնական հարցաքննության ժամանակ,  1988թ. ծնված, Սիրիայի Իդլիբ նահանգի Ջեսրալ Շուուր շրջանի Զիյադիյա գյուղի բնակիչ Յուսուֆ  Ալաաբեթ ալ Հաջին է:
Ամուսնացած է: ՈՒնի 5 երեխա:
Արցախում, իր խոսքերով,  «քաֆիրների» (անհավատների) դեմ կռվելու համար նրան խոստացվել է ամսական  2000 դոլար  վարձավճար ու ևս 100 դոլար  «պարգևավճար»՝ ամեն  «քաֆիրի» գլուխ կտրելու համար:

«Премия» в размере 100 долларов за каждую отрубленную голову «кяфира»: в Арцахе захвачен в плен очередной сирийский наемник (видео)
Сирийский наемник, захваченный частями Армии обороны Арцаха во время боевых действий, - житель села Зиядия   района Чесрал-Шуур сирийской провинции Идлиб.
Пресс-секретарь Минобороны РА Шушан Степанян опубликовала видеозапись  его предварительного допроса, из которого становится ясно, что пленник  -  Юсуф Алаабет аль-Хаджи,1988 г/р. Женат, у него 5 детей.
«В Арцахе, по его словам, для  борьбы с «кяфирами» (неверными) ему обещали ежемесячную зарплату в размере 2000 долларов и «премию» в размере 100 долларов за  каждую отрубленную голову  ''кяфиров''», - сказала Степанян.