Ջալալ Հարությունյանին շնորհվել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում
Այսօր որոշում եմ կայացրել Հայրենիքի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման գործում Արցախի Հանրապետությանը մատուցած բացառիկ ծառայությունների, ցուցաբերած քաջության ու անձնական արիության համար գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանին շնորհել «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչում:
Սա առաջին հերթին մեր բանակի հերոսական պայքարի գնահատականն է. այն պայքարի, որ, պատերազմի առաջին իսկ օրից սկսած, մղում են թե՛ հրամկազմը, թե՛ բոլոր ստորաբաժանումները` ցուցաբերելով աշխարհի ամենաբարձր պրոֆեսիոնալիզմն ու նվիրվածությունը: Ջալալ Հարությունյանը մեր հերոսն է, և նրա օրինակով մենք պետք է սերունդներ դաստիարակենք:
Շնորհակալություն, պարոն գեներալ:
Պատի՛վ ունեմ:
Ջալալ Հարությունյանի առողջությունը, բժիշկների հավաստմամբ, շուտով կվերականգնվի: Նա ապաքինման փուլում է և շուտով կմիանա ծառայակից ընկերներին: Համոզված եմ` հրամանատարի հարուստ փորձն ու գիտելիքները դեռ երկար են ծառայելու մեր Հայրենիքին»:

Джалалу Арутюняну присвоено высшее звание Героя Арцаха
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян за исключительные заслуги перед Республикой Арцах в деле обеспечения обороны и безопасности Отечества, за проявленные мужество и личную отвагу присвоил генерал-лейтенанту Джалалу Арутюняну высшее звание Героя Арцаха.
“Это, в первую очередь, оценка героической борьбы нашей Армии, борьбы, которую, начиная с первого дня войны, ведут как командный состав, так и все подразделения, демонстрируя самый высокий в мире профессионализм и преданность. Джалал Арутюнян - наш герой, и на его примере мы должны воспитывать поколения. Благодарю Вас, г-н генерал. Честь имею!”, - заявил Араик Арутюнян.
Он сообщил, что здоровье Джалала Арутюняна, по заверению врачей, скоро восстановится. Он находится на стадии выздоровления и вскоре присоединится к сослуживцам. “Уверен, что богатый опыт и знания командира еще долго послужат нашей Родине”, - подчеркнул президент Арцаха.
Джалал Арутюнян был ранен на боевой позиции. 27 октября он был освобожден от должности министра обороны Республики Арцах.