Թուրքիան միակ երկիրն է, որը կոչ չի անում հարգել հրադադարը. Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը հայտարարել է, որ Թուրքիան միակ երկիրն է, որը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարը հարգելու կոչ չի անում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Reuters-ը:
Նշվում է, որ Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը քննադատել է Թուրքիայի դերը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունում, որում այն աջակցում է Ադրբեջանին՝ ընդդեմ էթնիկ հայերի:
«Այս հարցում չի կարող լինել ռազմական հաղթանակ, այսպիսով հրադադարը պետք է իրականացվի:  Այն, ինչ մենք այսօր կարող ենք տեսնել, այն է, որ միակ երկիրը, որը կոչ չի անում հարգել հրադադարը, Թուրքիան է, և դա վնասակար է»,-ասել է նա:

Турция - единственная страна, которая не призывает к прекращению огня: глава МИД Франции
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан заявил, что Турция - единственная страна, которая не призывает к прекращению огня в зоне нагорно-карабахского конфликта. Об этом сообщает Reuters.
Отмечается, что министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан раскритиковал роль Турции в нагорно-карабахском конфликте, в которой она поддерживает Азербайджан против этнических армян.
«В этом вопросе не может быть военной победы, поэтому режим прекращения огня должен соблюдаться. Сегодня мы видим, что единственная страна, которая не призывает к прекращению огня, - это Турция, и это вредно», - сказал он.