Զերծ մնալ ծաղիկների գների բարձրացումներից. հորդոր
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը, հաշվի առնելով սոցիալական ցանցերում և մամուլում շրջանառվող տեղեկությունները ծաղկեպսակների և որոշ ծաղկի տեսակների գների բարձրացման վերաբերյալ, ուսումնասիրություն է իրականացրել շուկայում:
Հարկ է արձանագրել, որ ծաղկի աճեցմամբ ՀՀ -ում զբաղվում են հազարավոր փոքր ջերմոցային տնտեսություններ: Շուկան մրցակցային է, և չկան գերիշխող դիրք ունեցող տնտեսվարողներ, հետևաբար ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովն իրավասու չէ օրենքով սահմանված կարգով վարույթ հարուցել:
Այնուամենայնիվ, հաշվի առնելով պատերազմական դրությունը և խնդրի բարոյական կողմը, հորդորում ենք տնտեսվարողներին այս դժվարին օրերին միասնականություն դրսևորել և զերծ մնալ գների բարձրացումներից:

Воздержаться от повышения цен на цветы: призыв
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении, учитывая появившиеся в социальных сетях и в прессе сведения о повышении цен на венки и некоторые виды цветов, провела исследование рынка. В сообщении комиссии, говорится:
“Следует отметить, что выращиванием цветов в Армении занимаются тысячи малых тепличных хозяйств. Рынок конкурентный, на нем нет хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее положение, следовательно, Государственная комиссия по защите экономической конкуренции не вправе в установленном законом порядке возбуждать производство.
Тем не менее, учитывая военное положение и моральную сторону проблемы, призываем хозяйствующих субъектов в эти трудные дни проявлять единство и воздерживаться от повышения цен”.