121180941_624031824960861_48376812086286143_o
Այսօր այցելել եմ Ասկերան շրջկենտրոն և շրջանային ղեկավարության հետ քննարկել պատերազմական գործողություններին աշխարհազորայինների մասնակցության հարցերը: Շրջվարչակազմի ղեկավարը զեկուցեց, որ ժողովուրդն ունի պատասխանատվության բարձր գիտակցում, և կամավորական ջոկատների կազմավորման աշխատանքներն ընթանում են հավուր պատշաճի:
Ասկերանի օրինակով Հանրապետության բոլոր շրջաններում այս պահին իրականացվում է աշխարհազորայիններից կազմված ջոկատների ստեղծման գործընթացը:
Առաջիկա ժամերի և օրերի ընթացքում Պաշտպանության բանակը կհամալրվի պատերազմի և զինվորական արհեստավարժ ծառայության հարուստ փորձ ու գիտելիքներ ունեցող մեր քաղաքացիներով, որոնց մասնակցությունը, համոզված եմ, էականորեն նպաստելու է մարտի դաշտում իրականացվող մեր զորքերի գործողությունների արդյունավետության բարձրացմանը:

121180941_624031824960861_48376812086286143_o
Сегодня я посетил райцентр Аскеран и обсудил с районным руководством вопросы участия ополченцев в военных действиях. Глава районной администрации доложил, что население имеет высокое осознание ответственности, и работы по формированию добровольческих отрядов ведутся должным образом.
По примеру Аскерана, во всех районах республики на данный момент осуществляется процесс создания отрядов ополченцев.
В ближайшие часы и дни армия обороны пополнится нашими гражданами, имеющими богатый опыт и знания войны и профессиональной военной службы, участие которых, уверен, существенно поспособствует повышению эффективности действий наших войск на поле боя.