LXH_Zinanshan.5f71829ee8630
Հակառակորդը կիրառել է «ՏՕՍ» ծանր հրետանային համակարգեր. զինատեսակի կիրառումը եղել է անարդյունավետ. ԱՀ ՊՆ (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 28-ին արցախյան ռազմաճակատի հարավային և հարավ-արևելյան ուղղություններում հակառակորդը կիրառել է <<ՏՕՍ>> ծանր հրետանային համակարգեր: Զինատեսակի կիրառումը եղել է անարդյունավետ: Հակառակորդի տարածած բոլոր տեղեկությունները հայկական կողմի կորուստների մասին իրականությանը չեն համապատասխանում:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին:

LXH_Zinanshan.5f71829ee8630
Противник применил тяжелую огнеметную систему «ТОС», с армянской стороны в результате использования указанного оружия потерь нет: МО АР (видео)
Противник около 07:30 утра 28 сентября в юго-восточном направлении применил тяжелую огнеметную систему “ТОС”. С армянской стороны после применения “ТОС” потерь нет. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Республики Армения Шушан Степанян и опубликовала видеоматериал.
“Противник, напуганный большими потерями людей и военной техники, сегодня около 07:30 в юго-восточном направлении применил тяжелую огнеметную систему “ТОС”.