«Ռուսաստանում կարևորում են Հայաստանի հետ բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունները». Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Ռուսաստանում կարևորում են Հայաստանի հետ բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունները:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների կառուցողական երկխոսությունը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցությունը, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրման գործընթացների շրջանակներում փոխգործակցությունն այսուհետ ևս կշարունակեն ակտիվորեն զարգանալ: Այն, անկասկած, համապատասխանում է ռուս և հայ ժողովուրդների շահերին, ընթանում է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման հունով:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

«В России придают важность дружественным, союзническим отношениям с Арменией»: Владимир Путин поздравил
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну поздравительное послание по случаю 29-летия Независимости Республики Армения.
Примите мои искренние поздравления по случаю Дня независимости Республики Армения!
В России придают важность дружественным, союзническим отношениям с Арменией.
Уверен, что конструктивный диалог между нашими странами, двустороннее сотрудничество в различных сферах, а также взаимодействие в рамках интеграционных процессов на евразийском пространстве и впредь будут активно развиваться. Он, несомненно, отвечает интересам русского и армянского народов, протекает в русле обеспечения региональной безопасности и стабильности.
Уважаемый Никол Воваевич, желаю Вам,  крепкого здоровья и успехов, а всем гражданам Армении - мира и благополучия».