Արցախի նախագահը պարգևատրել է մարզական ոլորտի ներկայացուցիչների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյաևը սեպտեմբերի 17-ին ընդունել է մարզական ոլորտի մի խումբ երախտավորների և ֆիզիկական կուլտուրայի ու սպորտի զարգացման, մարզական հերթափոխի պատրաստման գործում ունեցած ավանդի և Ֆիզկուլտուրնիկի օրվա կապակցությամբ պետական բարձր պարգևներ հանձնել նրանց:
Երկրի ղեկավարն իր շնորհավորանքի խոսքում նշել է, որ չնայած խորհրդային տարիներին Ադրբեջանի կողմից տարբեր արհեստական խոչընդոտներ էին ստեղծվում Արցախում մարզական կյանքի զարգացման համար, այնուամենայնիվ, շատերը, անտեսելով քաղաքական արգելքները, ըստ պատշաճի կատարեցին իրենց գործը: «Ձեր դաստիարակած բոլոր սերունդների անունից իմ անկեղծ շնուհակալությունն եմ ուզում հայտնել ձեզ: Այս պարգևները Ձեր մեծ վաստակի դիմաց իշխանությունների համեստ գնահատականն են»,-ասել է Հանրապետության նախագահը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ ռազմահայրենասիրության, երիտասարդության, սպորտի և զբոսաշրջության նախարար Սամվել Շահրամանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха наградил представителей сферы спорта
17 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял группу видных представителей  сферы спорта и по случаю Дня физкультурника вручил им высокие государственные награды.
Глава государства в своем поздравительном слове отметил, что несмотря на то, что в советские годы со стороны Азербайджана создавались разные искусственные препятствия для развития спортивной жизни в Арцахе, тем не менее, многие, игнорируя политические барьеры, должным образом выполняли свое дело. “От имени всех воспитанных Вами поколений хочу выразить Вам мою искреннюю благодарность. Эти награды за Ваши большие заслуги – лишь скромная оценка властей”, - сказал президент республики.
Во встрече приняли участие министр военно-патриотического воспитания, молодежи, спорта и туризма Республики Арцах Самвел Шахраманян и другие должностные лица.