Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունել է Նիդերլանդների Թագավորության նորանշանակ դեսպանին (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 4-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց Նիդերլանդների Թագավորության նորանշանակ դեսպան Նիկո Սխերմերսին՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
ԱԳ նախարարը շնորհավորեց Նիկո Սխերմերսին՝ պատասխանատու առաքելությունը ստանձնելու առնչությամբ և հույս հայտնեց, որ նորանշանակ դեսպանն իր գործունեությամբ կնպաստի հայ-նիդերլանդական բարեկամական հարաբերությունների առավել ամրապնդմանը և տարբեր մակարդակներում առկա երկխոսության առավել ակտիվացմանը: Այդ առնչությամբ երկուստեք կարևորվեց Երևանում Նիդերլանդների դիվանագիտական ներկայացուցչության հիմնումը:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին երկկողմ օրակարգի, բազմաոլորտ համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում փոխգործակցության հարցերի շուրջ:

Зограб Мнацаканян принял новоназначенного посла Королевства Нидерландов (видео)
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Зограб Мнацаканян 4 сентября принял новоназначенного посла Королевства Нидерландов Нико Схермерса по случаю вручения копий верительных грамот.
Мнацаканян поздравил Нико Схермерса с принятием ответственной миссии и выразил надежду, что новоназначенный посол внесет свой вклад в дальнейшее укрепление армяно-нидерландских дружественных отношений и интенсификацию существующего диалога на разных уровнях. В связи с этим была взаимно подчеркнута важность учреждение в Ереване дипломатической миссии Нидерландов.
Собеседники обменялись мнениями по двусторонней повестке дня, многоотраслевому сотрудничеству, а также взаимодействию на международных площадках.