Դավիթ Մելքոնյանն ազատվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից․ նշանակվել է Գևորգ Բաղդասարյանը
Դավիթ Մելքոնյանն ազատվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից. դատախազության կոլեգիայի հետ խորհրդակցության արդյունքում  Արթուր Դավթյանը ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնում նշանակել է Գևորգ Բաղդասարյանին
ՀՀ ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետում նոր աշխատանքի անցնելու և գիտամանկավարժական առավել ներգրավված գործունեությամբ զբաղվելու կապակցությամբ, իր անձնական դիմումի հիման վրա, ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամանով այսօր զբաղեցրած պաշտոնից ազատվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ,  արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Դավիթ Մելքոնյանը:
Օգոստոսի 24-ին հրավիրված ՀՀ դատախազության կոլեգիայի նիստի ընթացքում ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը շնորհակալություն է հայտնել պարոն Մելքոնյանին նախորդ ավելի քան 6 տարիների ընթացքում դատախազության համակարգում ներդրած մեծ ավանդի, կատարած բարեխիղճ, նվիրված, ծավալուն, արդյունավետ աշխատանքի համար, հաջողություն մաղթել նրան պետության համար ոչ պակաս կարևոր գիտակրթական ոլորտում իր հետագա աշխատանքի ընթացքում:
ՀՀ գլխավոր դատախազը տեղեկացրել է, որ Դավիթ Մելքոնյանի բարձր պրոֆեսիոնալ հատկանիշները, գիտական միտքը ՀՀ դատախազության համակարգի զարգացմանը ծառայեցնելու նպատակով, իր հրամանով նա կնշանակվի ՀՀ դատախազությունում նոր ձևավորվող գիտամեթոդական խորհրդի նախագահ:
Հրավիրված կոլեգիայի նիստին, առաջնորդվելով «Դատախազության մասին» ՀՀ օրենքի 36-րդ հոդվածի 1-ին և 3-րդ մասերով, ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնում նշանակելու համար առաջարկել է Երևան քաղաքի դատախազ Գևորգ Բաղդասարյանի թեկնածությունը, որը միաձայն հավանության է արժանացել կոլեգիայի անդամների կողմից:
ՀՀ գլխավոր դատախազի օգոստոսի 24-ի հրամանով Գևորգ Բաղդասարյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:
Գևորգ Բաղդասարյանի կենսագրությունը
Գևորգ Սուրենի Բաղդասարյանը ծնվել է 1987թ. հոկտեմբերի 14-ին Լոռու մարզի Ալավերդի քաղաքում: 2007 թվականին ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատը, իսկ 2009թ.՝ նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան:
2012թ. մարտի 30-ին ԵՊՀ-ում պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսություն եւ ստացել իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան:
2008թ. փետրվարի 12-ից մինչեւ 2008թ. հոկտեմբերի 8-ը աշխատել է ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի աշխատակազմի իրավական փորձաքննությունների ծառայության կրտսեր մասնագետ, իսկ 2008թ. հոկտեմբերի 8-ից մինչեւ 2013թ. մարտի 15-ը՝ ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահի խորհրդական:
2013թ. մարտի 15-ին նշանակվել է Երեւան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի դատախազության դատախազ, իսկ 2013թ. նոյեմբերի 1-ին՝ Երեւան քաղաքի դատախազության դատախազ:
2014թ. մարտի 17-ից մինչեւ 2014թ. մայիսի 8-ը աշխատել է ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության եւ դատական ակտերի բողոքարկման վարչության ավագ դատախազ, 2014թ. մայիսի 8-ից մինչեւ 2015թ. մարտի 30-ը՝ նույն վարչության պետի տեղակալ: 2015թ. մարտի 31-ից մինչեւ 2016թ. հոկտեմբերի 12-ը աշխատել է որպես Երեւան քաղաքի դատախազի տեղակալ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի 2016թ. հոկտեմբերի 12-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության մեղադրանքի պաշտպանության եւ դատական ակտերի բողոքարկման վարչության պետ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի 2018թ. հուլիսի 11-ի հրամանով նշանակվել է Երեւան քաղաքի դատախազ:
Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական է:
ՀՀ դատախազության կոլեգիայի եւ ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր որակավորման հանձնաժողովի անդամ է:
ՀՀ Արդարադատության ակադեմիայի կառավարման խորհրդի անդամ է:
Բարձրագույն որոկավորման կոմիտեի թիվ 001 մասնագիտական խորհրդի անդամ է;
2009 թվականից զբաղվում է գիտամանկավարժական գործունեությամբ:
Դասավանդում է ՀՀ-ում Ֆրանսիական համալսարանում, ՀՀ Արդարադատության ակադեմիայում և Երևանի պետական համալսարանում:

Давид Мелконян освобожден от должности заместителя генерального прокурора РА, назначен Геворг Багдасарян
В связи с переходом на новую службу на юридический факультет ЕГУ и большей занятостью научно-педагогической деятельностью, на основании личного заявления, приказом генерального прокурора Армении сегодня от занимаемой должности был освобожден заместитель генерального прокурора Армении, государственный советник юстиции третьего класса Давид Мелконян.
По итогам совещания с коллегией прокуратуры Артур Давтян назначил на должность заместителя генпрокурора Армении Геворга Багдасаряна.
В ходе заседания коллегии прокуратуры, созванного 24 августа, генеральный прокурор Артур Давтян выразил благодарность господину Мелконяну за его вклад, добросовестную, преданную, объемную, плодотворную работу в системе прокуратуры в течение более чем шести предыдущих лет, пожелал ему успехов в его дальнейшей работе в не менее важной для государства научно-образовательной сфере.
Генеральный прокурор сообщил, что с целью использования высоких профессиональных качеств Давида Мелконяна, научной мысли в целях развития системы прокуратуры, по его приказу он будет назначен председателем нового научно-методического совета в прокуратуре Армении.
На заседании коллегии, руководствуясь частями 1 и 3 статьи 36 Закона Республики Армения “О прокуратуре”, генеральный прокурор Артур Давтян на должность заместителя предложил кандидатуру прокурора города Еревана Геворга Багдасаряна, которая единогласно была одобрена членами коллегии.
Приказом Генерального прокурора Армении от 24 августа Геворк Багдасарян назначен заместителем генерального прокурора Армении.
Биография Геворга Багдасаряна
Геворг Суренович Багдасарян родился 14 октября 1987 г. в городе Алаверди Лорийской области. В 2007 году он окончил бакалавриат юридического факультета Ереванского государственного университета, в 2009 г. магистратуру того же факультета.
30 марта 2012 году Геворг Багдасарян в ЕГУ защитил кандидатскую диссертацию и получил ученую степень кандидата юридических наук.
До 8 октября 2008 г.  работал младшим специалистом службы правовых экспертиз аппарата Апелляционного уголовного суда Республики Армения. С 8 октября по 15 марта 2013 год - советником председателя Апелляционного уголовного суда Республики Армения.
15 марта 2013 г. был назначен прокурором прокуратуры ереванского административного района Шенгавит, 1 ноября 2013 года - прокурором прокуратуры города Еревана.
С 17 марта 2014 г. по 8 мая 2015 года работал старшим прокурором управления по защите обвинения и обжалованию судебных актов генеральной прокуратуры. С 8 мая 2015 года по 30 марта 2016 г. заместителем. С 31 марта 2015 г. по 12 октября  2016 года работал заместителем прокурора города Еревана.
12 октября 2016 года был назначен начальником управления по защите обвинения и обжалованию судебных актов Генеральной прокуратуры Армении.
Приказом от 11 июля  2018 г. – прокурором г. Еревана.
Геворг Суренович Багдасарян советник юстиции первого класса.
Член коллегии Прокуратуры Республики Армения и квалификационной комиссии при Генеральном прокуроре.
Член Совета управления Академии юстиции Республики Армения.
Член профессионального совета 001 высшего квалификационного комитета
С 2009 года он занимается научно-педагогической деятельностью.
Преподает во французском университете Республики Армения, Академии юстиции Республики Армения и в Ереванском государственном университете.