200820AndranikKocharyan
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 20-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ, մեկ միասնական անվտանգային համակարգի սկզբունքներից ելնելով, շատ կարևոր է երկու հայկական հանրապետություններում ներդաշնակ և փոխհամաձայնեցված քաղաքականության վարումը: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝ ուժային կառույցներում շարունակական բարեփոխումների իրականացումը կենսական պահանջ է, և այդ իմաստով օրենսդիր մարմինների ակտիվ փոխգործակցությունը կարևոր դերակատարում ունի
Անդրանիկ Քոչարյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ նախանշված խնդիրների պատշաճ լուծման համար կա անհրաժեշտ կամք և պատրաստակամություն:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև ռազմաքաղաքական համատեքստում տարածաշրջանային զարգացումների, դրանցից բխող մարտահրավերների և անելիքների վերաբերյալ:

Араик Арутюнян принял Андраника Кочаряна
Поддержи А1+!20 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял председателя постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Национального собрания Республики Армения Андраника Кочаряна.
Как сообщили в главном информационном управлении аппарата президента НКР, Арутюнян отметил, что, исходя из принципов единой системы безопасности в двух армянских республиках, очень важно проведение гармоничной и взаимосогласованной политики. По словам президента Арутюняна, осуществление продолжительных реформ в силовых структурах является жизненно необходимым требованием, и в этом смысле активное взаимодействие законодательных органов играет важную роль.
Андраник Кочарян поблагодарил президента за теплый прием и подчеркнул, что для надлежащего решения намеченных проблем есть необходимая воля и готовность.
В ходе встречи собеседники обменялись также мнениями относительно региональных развитий в военно-политическом контексте и вытекающих из них вызовов и задач.