Քոչարյանը թող մայդաններով չվախեցնի, մենք շատ լավ գիտենք, թե ով ինչի է ընդունակ․ Վահագն Խաչատրյան (տեսանյութ)
«Թող մայդաններով մեզ չվախեցնի, Նիկոլ Փաշինյանը խաղաղ թավշյա հեղափոխություն է արել։ Հայ ժողովուրը շատ լավ գիտի, թե ով ինչի է ընդունակ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց տնտեսագետ Վահագն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի երեկվա հայտարարությանը, թե Ուկրաինայում 3 անգամ Մայդանով իշխանություն է փոխվել։
Վ․Խաչատրյանը նաև հավելեց՝  այն մարդիկ, որոնք հույս ունեն մայդան անել , իրենց հետևից մարդ տանել կամ ուժով փորձել իշխանափոխություն անել, պետք է իմանան, որ դա չի կարող լինել։ «Մայդան իրենք շինեցին 2008թ․ մարտի 1-ին»,- հավելեց նա։
Անդրադառնալով նախկին նախագահի այն մեկնաբանություններին, թե ՀՀ կառավարությունը ճիշտ քայլեր չի անում, որ մեղմի կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով ստեղծված տնտեսական ճգնաժամը՝ Վ․Խաչատրյանն ասաց, թե Ռ․Քոչարյանը չի կարող իրականությանը տիրապետել և թող մարդկանց հետ շփվի հասկանալու համար, թե ինչ փոփոխություններ են կատարվել մեր երկրում։ «Քոչարյանն ու իր հաջորդները պետությունը թալանելու և սեփական գրպանները թալանելու նպատակ ունեին։ Նրանք չեն կարող պատկերացնել, որ կա պետական պաշտոնյա, որը կաշառք չի վերցնում, որ կա ղեկավար, որը կաշառք չի վերցնում»,- հավելեց տնտեսագետը։
Ռ․Քոչարյանը երեկ նաև հարց էր բարձրացրել, թե պետական համակարգում տրվող պարգևավճարները կոռուպցիա չե՞ն։ Վ․Խաչատրյանը գտնում է, որ Ն․Փաշինյանն այդ ճանապարհով մարդկանց օրինական և արժանապատիվ վարձատրություն է տալիս, մինչդեռ Ռ․Քոչարյանը ծրարներով էր փող տալիս կամ թույլ տալիս, որ պաշտոնյաները կաշառք վերցնեն։

Кочарян пусть не пугает майданами, мы прекрасно знаем, кто на что способен: Ваагн Хачатрян (видео)
«Пусть не пугает нас майданами, Никол Пашинян сделал мирную бархатную революцию. Армянский народ прекрасно знает, кто на что способен»,- сказал в беседе с «А1+» экономист Ваагн Хачатрян, обратившись ко вчерашнему заявлению бывшего президента Роберта Кочаряна о том, что в Украине Майданом трижды сменялась власть.
В. Хачатрян также добавил: люди, которые надеются сделать майдан, повести за собой людей или силой будут пытаться сменить власть, должны знать, что этого быть не может. «Майдан они сделали 1-го марта 2008 года», - добавил он.
Обратившись к комментариям бывшего президента о том, что правительство РА не делает верных шагов для того, чтобы смягчить экономический кризис, создавшийся из-за эпидемии коронавируса, В. Хачатрян сказал, что Р. Кочарян не знает реальности и пусть пообщается с людьми, чтобы понять, какие изменения были совершены в нашей стране. «Кочарян и его последователи преследовали цель разграбить государство и наполнить свои карманы.  Они не могут представить, что есть государственный чиновник, не берущий взяток, что есть руководитель, не берущий взяток», - добавил экономист.
Р. Кочарян вчера также поднял вопрос о том, не являются ли коррупцией премии, выплачиваемые в государственной системе? В. Хачатрян считает, что Н. Пашинян этим путем дает людям законное и достойное вознаграждение, между тем Р. Кочарян давал деньги в конвертах или разрешал чиновникам брать взятки.