ՀՔԾ-ն Ռուբեն Հայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրել
Հատուկ քննչական ծառայությունում Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավված առևտրային կամ այլ կազմակերպությունների ծառայողների կողմից լիազորությունները չարաշահելու և պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելուն դրդելու համար: «Արմենպրես»-ի հարցմանն ի պատասխան այս մասին նշեցին ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից։
«Ռուբեն Հայրապետյանը քրեական գործով որպես մեղադրյալ է ներգրավված ՀՀ քրեական օրենսգրքի 214-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 38-308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով»,- ասել են ՀՔԾ-ի մամուլի ծառայությունից։

ССС предъявила Рубену Айрапетяну обвинение
Бывший депутат Национального Собрания Армении, бывший президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян обвиняется в злоупотреблении полномочиями служащими коммерческих или иных организаций и злоупотреблении должостными полномочиями. В ответ на запрос Арменпресс об этом сообщили в пресс-службе Специальной следственной службы.
«Рубен Айрапетян привлечен к уголовной ответственности в качестве обвиняемого по части 2 статьи 214 и части 2 статья 38-308 Уголовного кодекса Республики Армения», - сообщили в пресс-службе ССС.