Խաղաղասիրական տրնգի պարելու տեղը՝ կոշտ պատասխան. Արման Աբովյան (տեսանյութ)
«Ադրբեջանը միտված չէ քննարկել Արցախյան հիմնախնդիրը նորմալ, քաղաքակիրթ ձևաչափով, և իշխանությունները պետք է սա հստակ ամրագրեն»,-այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում նշեց ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ, ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝ անդրադառնալով սահմանին Ադրբեջանի հրահրած լարվածությանը:
Աբովյանը նշեց, որ Ադրբեջանի սադրանքը սպասելի էր, և առաջինը չէ, վերջինն էլ չի լինելու.
«Ադրբեջանը գնալու  է պարբերաբար սրացումների: Մի պետություն, որը կառուցված է ատելության, ստի, ֆաշիզմի վրա, նա ուրիշ գաղափարական հենք չունի, քան իր «վաղեմի թշնամիներին» ինչ-որ սադրանքների ենթարկի, ռազմական գործողություններ հրահրի»:
Պատգամավորը համոզված է, որ Ադրբեջանի հետ ինչ-որ հարցում պայմանավորվել հնարավոր չէ, ուստի պնդում է.
«Խաղաղասիրական տրնգի պարելու տեղը պետք է հասկանալ, որ միայն կոշտ պատասխանը, նաև ինչու ոչ անհամաչափ պատասխանը կարող է իրենց ինչ-որ մի կերպ կանգնեցնել»:
Աբովյանը հորդորեց հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը և սոցցանացային հարթակներում չտրվել ինֆորմացիոն սադրանքների:

Вместо танца миролюбия – жесткий ответ: Арман Абовян (видео)
«Азербайджан не намерен обсуждать арцахскую проблему в нормальном, цивилизованном формате, и власти должны это четко зафиксировать»,- об этом в беседе с «А1+» отметил член постоянной комиссии НС по внешним сношениям, секретарь фракции ППА Арман Абовян, обратившись к спровоцированной Азербайджаном напряженности на границе.
Абовян отметил, что провокация Азербайджана была ожидаема, и она не первая и не последняя:
«Азербайджан пойдет на периодические обострения. Государство, построенное на основе ненависти, лжи, фашизма, у него нет другой идеологической опоры, кроме того, чтобы подвергать каким-то провокациям своих “старых врагов”,  провоцировать военные действия».
Депутат уверен, что с Азербайджаном невозможно договориться по какому-либо вопросу, следовательно, утверждает:
«Вместо того, чтобы танцевать танец миролюбия, нужно понимать, что только жесткий ответ, а также почему б и нет, несоразмерный ответ может как-то остановить их».
Абовян призвал следить только за официальной информацией и не поддаваться информационным провокациям в соцсетях.