Մահվան 8 նոր դեպք՝ 5 կին, 3 տղամարդ
Հունիսի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 17489 դեպք, որոնցից 6571-ն` առողջացած, 293-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10529 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 85556 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 425 նոր դեպք և 295 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 81 (կին), 82 (տղամարդ), 65 (կին), 72 (կին), 70 (կին), 63 (տղամարդ), 86 (կին) և 88 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

8 новых случаев смерти – 5 женщин, 3 мужчин
По состоянию на 11:00 16 июня в Армении подтверждено 17 489 случаев коронавирусной болезни, 6 571 больных выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10 529 пациентов. Всего было проведено 85 556 тестов. Выявлено 425 новых случаев заражения, 295 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине коронавируса зарегистрировано 293 летальных исходов (увеличились еще на 8).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчины 78, 82, 63, 88 лет и женщины 81, 65, 72, 70 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 2 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 96.