Մահվան 12 նոր դեպք՝ կորոնավիրուսի հետեւանքով
Հունիսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 10524 դեպք, որոնցից 3454-ն` առողջացած, 170-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6841 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 61650 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 515 նոր դեպք և 27 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 64 (կին), 82 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 54 (տղամարդ), 68 (տղամարդ), 85 (կին), 46 (կին), 79 (կին), 83 (տղամարդ), 62 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 59 է:

12 новых случаев смерти от коронавируса
По состоянию на 11:00 3 июня в Армении подтверждено 10 524 случая коронавируса, из которых 3454 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 6 841 пациентов. Всего было проведено 61 650 тестов. Выявлено 515 новых случаев заражения, 27 пациентов выздоровели.
В общей сложности из-за коронавируса зарегистрировано 170 летальных исходов (увеличилось еще на 12).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчинами 82, 64, 86, 79, 54, 68, 83 лет и женщинами 64, 85, 46, 79 и 62 лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 3 случая смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила вследствие другой болезни. По общему счету таких случаев - 59.