Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորել է Նուրսուլթան Նազարբաևը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը։
ընդունեք իմ սրտանց շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում Դուք կարևոր գործունեություն եք ծավալում՝ ուղղված Հայաստանի կայուն զարգացման և պետականության ամրապնդման համար պայմանների ստեղծմանը:
Ուրախալի է, որ  ներկայում մեր երկրները կապված են բարեկամական և փոխշահավետ հարաբերություններով: Համոզված եմ, որ հետագայում ևս հայ-ղազախստանյան գործընկերությունն ավելի կսերտանա՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարօրություն և հաջողություններ Ձեր պետական գործունեության մեջ», - նշված է ուղերձում:

Нурсултан Назарбаев поздравил Никола Пашиняна
Первый президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев направил поздравительное послание премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну в связи с днем его рождения. В послании, в частности, говорится:
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего дня рождения! На должности премьер-министра Республики Армения Вы проводите важную работу, направленную на создание условий для устойчивого развития Армении и укрепления ее государственности.
Отрадно, что на современном этапе наши страны связывают дружественные и взаимовыгодные отношения. Убежден, что и в дальнейшем казахстанско-армянское партнерство будет крепнуть на благо наших народов.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, благополучия и успехов в Вашей государственной деятельности».