Վարչապետին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը։ Ուղերձում ասված է.
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ
Ձեր ղեկավարությամբ Հայաստանը հաջող իրականացնում է սոցիալ-տնտեսական կարևոր վերափոխումներ, որոնք լիովին նպաստում են կայուն աճի ապահովմանը և միջազգային ասպարեզում երկրի հեղինակության բարձրացմանը:
Ղազախստանում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը հայ-ղազախստանյան հարաբերությունների ամրապնդման գործում՝ հիմնված բարեկամության, վստահության և փոխադարձ աջակցության լավ ավանդույթների վրա:
Վստահ եմ՝ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ Ղազախստանի և Հայաստանի միջև համապարփակ համագործակցությունը կշարունակի դինամիկ զարգանալ՝ ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում:
այս նշանակալի օրը անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ հետագա հաջողություններ և նոր ձեռքբերումներ, իսկ բարեկամ հայ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Президент Казахстана направил поздравительное послание премьер-министру
Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев  направил поздравительное послание премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну в связи с днем его рождения. В послании, в частности, говорится:
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего дня рождения!
Под Вашим руководством Армения успешно претворяет в жизнь важные социально-экономические преобразования, которые всецело способствуют обеспечению устойчивого роста и повышению авторитета страны на международной арене.
В Казахстане высоко ценят Ваш личный вклад в укрепление казахстанско-армянских отношений, основанных на добрых традициях дружбы, доверия и взаимной поддержки.
Уверен, благодаря нашим совместным усилиям всестороннее сотрудничество Казахстана и Армении и впредь будет динамично развиваться как в двустороннем формате, так и в рамках Евразийского экономического союза.
В этот знаменательный день, уважаемый Никол Воваевич, искренне желаю Вам дальнейших успехов и новых достижений, а дружественному армянскому народу - благополучия и процветания»․