f5d1717c95f21b_5d1717c95f25e.thumb_
ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն շնորհավորական ուղերձ է  հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ընդունեք, խնդրում եմ, ջերմ և անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Որպես երկրի վարչապետ՝ Դուք շատ բան եք անում Հայաստանի զարգացման, նրա անվտանգության ամրապնդման  ու միջազգային ասպարեզում նրա ազգային շահերը պահպանման համար:
Ռուսաստանի և Հայաստանի հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի բարի ավանդույթների վրա: Ձեր կողմից իրականացվող քաղաքականությունը թույլ է տալիս ավելի բացահայտել ռուս-հայկական ռազմավարական բազմավեկտոր գործընկերության ներուժը:
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհուրդը շահագրգռված է խորացնել խորհրդարանական երկխոսությունը, ինչը երկկողմ համագործակցության ամբողջ շրջանակի կարևոր բաղադրիչ է: Մենք բարձր ենք գնահատում Ձեր դերը այս հարցում:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պետական բարձր պաշտոնում: Թող Ձեր գիտելիքները, եռանդն ու վճռականությունը ծառայեն որպես բեղմնավոր աշխատանքի հուսալի հիմք՝ ի նպաստ եղբայրական հայ ժողովրդի»,- մասնավորապես նշված է ուղերձում:

f5d1717c95f21b_5d1717c95f25e.thumb_
Председатель Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентина Матвиенко направила поздравительное послание премьер-министру Николу Пашиняну по случаю Дня рождения.
Примите, мои теплые и искренние поздравления по случаю Вашего дня рождения!
Как премьер-министр страны, Вы делаете многое для развития Армении, укрепления ее безопасности и сохранения ее национальных интересов на международной арене.
Отношения между Россией и Арменией основаны на добрых традициях дружбы и взаимного уважения. Проводимая Вами политика позволяет еще глубже раскрыть потенциал многовекторного российско-армянского стратегического партнерства.
Совет Федерации Федерального Собрания Российской Федерации заинтересован в углублении парламентского диалога, что является важной составляющей всего спектра нашего двустороннего сотрудничества. Мы высоко ценим Вашу роль в этом вопросе.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, благополучия и успехов на этом высоком государственном посту. Пусть Ваши знания, энергия и решимость послужат надежной основой плодотворной работы во благо братского армянского народа», - говорится в послании Валентины Матвиенко.