Ժամանակավորապես կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը
Հունիսի 2-ից 96 ժամով կդադարեցվի Հայաստան բնական գազի մատակարարումը՝ Հյուսիսային Կովկաս — Անդրկովկաս մայրուղային գազատարի և Կարմիր կամուրջ — Բերդ մայրուղային գազատարի վրա նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների: Այդ մասին հայտնում են  «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունից։
1992 թվականին շահագործման հանձնելուց ի վեր՝ շուրջ 28 տարի, Կարմիր կամուրջ — Բերդ մայրուղային գազատարի զննման և անհրաժեշտ շահագործման ու տեխնիկական սպասարկման աշխատանքներ հնարավոր չի եղել իրականացնել:
Հայ-վրացական միջկառավարական պայմանավորվածությունների ադյունքում վերը նշված ժամանակահատվածում մայրուղային գազատարների վրա կկատարվեն մասնակի վերանորոգման աշխատանքներ:

Временно прекратится подача природного газа в Армению
Для проведения ремонтных работ на магистральном газопроводе Северный Кавказ-Закавказье и магистральном газопроводе Красный мост-Берд со 2 июня на 96 часов будет прекращена подача природного газа в Армению. Об этом сообщила компания «Газпром Армения».
«В течение указанного периода газоснабжение потребителей республики будет продолжаться без ограничений. С момента сдачи в эксплуатацию в 1992 году, уже около 28 лет, проведение работ по осмотру и техническому обслуживанию магистрального газопровода Красный мост-Берд было невозможно.
В соответствии с армяно-грузинскими межправительственными договоренностями в течение указанного периода на магистральных газопроводах будут проведены частичные ремонтные работы», - говорится в сообщении компании «Газпром».