Միխայիլ Միշուստինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը շնորհավորական ուղերձ է  հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և անձամբ իմ անունից հղում եմ անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Կցանկանայի առանձնահատուկ ընդգծել այն մշտական ուշադրությունը, որը Դուք ցուցաբերում եք ռուս-հայկական բարեկամական, գործընկերային և դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ: Կառավարության գծով ընդունվում են արդյունավետ որոշումներ, որոնք ուղղված են առևտրի, տնտեսական և ներդրումային ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը, ստեղծվում են պայմաններ գիտատեխնիկական, հումանիտար և այլ բնագավառներում նոր համատեղ նախագծերի իրականացման համար:
Կարևոր նշանակություն ունի նաև Ռուսաստանի և Հայաստանի սերտ համագործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք լիովին բացահայտել տնտեսական ինտեգրման մեծ ներուժը:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարգավաճում և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ»,-նշված է ուղերձում։

Михаил Мишустин поздравил Никола Пашиняна
Поддержи А1+!Председатель правительства РФ Михаил Мишустин по случаю Дня рождения направил премьер-министру Николу Пашиняну поздравительное послание.
От имени правительства Российской Федерации и от себя лично направляю искренние поздравления по случаю Вашего дня рождения!
Хотелось бы особо подчеркнуть то постоянное внимание, которое Вы проявляете в укреплении российско-армянских дружественных, партнерских и союзнических отношений. Правительством принимаются эффективные решения, направленные на развитие сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной сферах, создаются условия для реализации новых совместных проектов в научно-технической, гуманитарной и в других сферах.
Важное значение имеет и тесное сотрудничество России и Армении в рамках Евразийского экономического союза. Уверен, что совместными усилиями мы сможем полностью раскрыть большой потенциал экономической интеграции.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, процветания и успехов в Вашей ответственной государственной деятельности», - говорится в послании Михаила Мишустина.