Մեկ օրում կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 7 նոր դեպք է գրանցվել
Մայիսի 27-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 7774 դեպք, որոնցից 3255-ն` առողջացած, 98-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4377 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 53678 թեստավորում: Այդ մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 372 նոր դեպք և 35 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 85 (կին), 78 (կին), 69 (կին), 60 (կին), 76 (տղամարդ), 66 (կին), 56 (տղամարդ) տարեկան: Վերջինից բացի, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 5 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 44 է:

Зафиксировано 7 новых летальных случаев от коронавируса за сутки
По состоянию на 11:00 27 мая в Армении подтверждено 7 774 случаев коронавируса, 3 255 из которых выздоровели.
Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства Армении.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 4 377 пациентов. Всего было проведено 53 678 тестов. Выявлено 372 новых случаев заражения, 35 пациентов выздоровели.
По общему счету зафиксировано 98 случаев смерти из-за коронавируса (увеличились на 7).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались пациенты: женщины: 85 лет,  78 лет, 69 лет, 60 лет, 66 лет, мужчины: 76 лет, 56 лет. Они имели сопровождающие хронические заболевания.
Зафиксировано еще 5 случаев смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила вследствие другой болезни. По общему счету таких случаев - 44.