Օրացույց․ 22-ը ապրիլի․ Ինչպես ՕԵԿ-ին փոխարինեց ՄԱԿ-ը (տեսանյութ)
1997-ի մայիսի 22-ին Մյասնիկյանի արձանի մոտ բազմազավակ ընտանիքների «Շիրազ» բարեգործական միությունը բարձրաձայնում էր իրենց խնդիրների մասին։ 1999-ի այս օրը Դիլիջանի «Իմպուլս» գործարանում բացվեց ոսկեգործության արտադրամասը, որն ապահովելու էր 300 նոր աշխատատեղ։ Ժապավենը կտրեց Ռոբերտ Քոչարյանը, ում որոշակի շրջանակներ համարում էին Հայաստանում ոսկերչական գործի կնքահայր։
Բացվեց անվանի գիտնական, պետական գործիչ, Հանրապետության նախկին գլխավոր դատախազ Հենրիկ Խաչատրյանի հարթաքանդակը՝ նրա 60-ամյակի առիթով։ Ռոբերտ Քոչարյանը կամենում է գալիք պառլամենտում տեսնել «Միասնություն» դաշինքին եւ Հայ հեղափոխական դաշնակցությանը։ Իսկ այս ուժերի հարաբերություններն այնքան էլ հարթ չեն։
Տարածաշրջանային այցի ավարտին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հյուրընկալվեցին ՀՀ նախագահի մոտ։ Նրանք միանշանակ այն կարծիքին էին, որ ավելորդ շտապողականություն ցուցաբերելու անհրաժեշտություն չկա։ Արագ լուծումից առավել կարեւոր է իրական եւ տեւական խաղաղության հասնելը։
2009-ի մայիսի 22-ին Երեւանի քաղաքապետի դաշնակցական թեկնածու Արծվիկ Մինասյանը կարծիք հայտնեց, որ իշխանությունները միտումնավոր կերպով քարոզարշավն այլ դաշտ են տեղափոխում։ Ընդդեմ գազի գնի թանկացման բողոքում էին վանաձորցիները՝ համարելով, որ դա կհանգեցնի այլ ոլորտներում թանկացումների։

Календарь: 22-е апреля (видео)
22-го мая 1997 года около памятника Мясникяну благотворительный союз многодетных семей «Шираз» говорил о своих проблемах. В этот день 1999 года в дилижанском заводе «Импульс» открылся ювелирный цех, который должен был обеспечить 300 новых рабочих мест. Ленточку перерезал Роберт Кочарян, которого некоторые круги считали крестным отцом ювелирного дела в Армении.
Открылся барельеф известного ученого, государственного деятеля, бывшего генерального прокурора Республики Генриха Хачатряна, в связи с его 60-летием. Роберт Кочарян хочет видеть в предстоящем парламенте союз «Единство» и Армянскую революционную партию Дашнакцутюн. А соотношения этих сил не столь гладки.
В завершение регионального визита сопредседателей Минской группы ОБСЕ принял президент РА. Они единогласно придерживались мнения, что нет необходимости демонстрировать излишнюю поспешность. Достижение реального и длительного мира важнее быстрого решения.
22-го мая 2002 года оппозиция опубликовала решение о временном прекращении митингов. Волна митингов поднялась из-за лишения эфира телекомпании «А1+», что также привело к консолидационным процессам на оппозиционном поле.